Category:St. John Kaneo Church

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Црква „Св. Јован Канео“ - Охрид 
Iglesia San Juan Kaneo, Ohrid, Macedonia, 2014-04-17, DD 19.JPG
Macedonian Orthodox church building in Ohrid, Republic of Macedonia
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еправославна црква,
црква
Посветено на
Тековно наоѓалиштеОхрид, Општина Охрид, Македонија
Архитектонски стил
Нормативна контрола
Википодатоци

41° 06′ 39,91″ СГШ, 20° 47′ 19,17″ ИГД

Blue pencil.svg

Податотеки во категоријата „St. John Kaneo Church“

Прикажани се 200 од вкупно 342 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)