Commons:Czech Wiki Photo/2020

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Hlavní strana   Přihlášené fotografie   Pravidla   Hlasování veřejnosti   Porota   Ročník 2019   Ročník 2020   Ročník 2021   Ročník 2022   Ročník 2023   Ročník 2024    

Podívejte se, kdo uspěl v soutěži Czech Wiki Photo 2020.
Letos se přihlásilo 3krát více fotek (83) a většina z nich byla opravdu kvalitní. Nováčků, tedy fotografů, kteří si založili účet na Commons během soutěže (po 1. listopadu 2019) bylo skvělých 18.
Co na celou soutěž řekla porota? "Druhý ročník soutěže zaznamenal oproti tomu prvnímu mnohem více soutěžících, což nás jako porotoce pochopitelně těší. Vedle zkušených editorů letošní výzva přilákala i nováčky, na které je soutěž zaměřena především, což je další skvělá zpráva. Vedle počtu fotek porostla významně i jejich kvalita, což je kvalitní ukazatel zdravé soutěže."

Máme pro vás malý úkol: Vložte fotky do odpovídajících článků na Wikipedii. Uděláte tím radost nejen nám, autorům, ale i všem čtenářům Wikipedie. Děkujeme!

1. místo

[edit]

Vítězem Czech Wiki Photo 2020 je fotograf Vít Švajcr. Nejvíce hlasů poroty získala jeho fotografie dívky na hodech ve Velkých Bílovicích. Vítězi gratulujeme, posíláme wikiodznak a dva vouchery na nákup do Centrum FotoŠkoda.
Názor poroty: "Fotografie je skvělou ukázkou toho, jak pozadí fotografie může hrát klíčovou roli v celé kompozici. Skvělé pozadí spolu se silným motivem, hloubkou ostrosti a dobrým světlem dalo zrodit vítěznému snímku, který nás vedle zmíněných uhranul i dobrou technickou kvalitou. Cenný je i záznam atmosféry pomalu ustupující lidové kultury."

2. místo

[edit]

Na druhém místě se umístil fotograf Antonín Karásek alias Kardoslavik za fotku ledňáčka říčního. Vítězi gratulujeme, posíláme wikiodznak a voucher na nákup do Centrum FotoŠkoda.
Názor poroty: "Skvělá ukázka vztahu mezi pozadím a popředím. Hloubka ostrosti je dostatečně velká na to, aby hlavní subjekt - ledňáček - vystoupil do popředí, zatímco vedlejší subjekt - ornitolog - je upozaděn, avšak stále je možné rozpoznat jeho postavu a díky klíčence snad i úlohu, jakou hraje ve vztahu k ledňáčkovi. A to je také důvod, proč nás fotka zaujala: vypráví příběh."

3. místo

[edit]

Bronz si odnáší fotograf František Šťastný za fotografii barokních soch v Růžové zahradě děčínského zámku. Vítězi gratulujeme, posíláme wikiodznak a voucher na nákup do Centrum FotoŠkoda.
Názor poroty: "Krása se skrývá v detailech a dobrou kompozici lze nalézt skutečně kdekoliv. Tři barokní sochy byly sejmuté během opravy zámku, který podle zdi na pozadí skutečně potřebuje poopravit. Pro takto křehké sochy jemných tvarů se více než hodí černobílá fotografie, která lépe zvýrazní decentní křivky zobrazených postav i celou kompozici."

Cena veřejnosti

[edit]

Cenu veřejnosti foto soutěže Czech Wiki Photo 2020 si odnáší fotograf Vít Švajcr. Nejvíce vašich hlasů (a navíc shodný počet hlasů) obdržely jeho dvě fotografie letošních bílovických hodů. Vítězi gratulujeme, posíláme wikiodznak a voucher na nákup do Centrum FotoŠkoda.


Nováček roku

[edit]

Nováčkem roku Czech Wiki Photo 2020, který se umístil zároveň na druhém místě, je fotograf Antonín Karásek alias Kardoslavik. Gratulujeme, posíláme wikiodznak a voucher na nákup do Centrum FotoŠkoda.