File:Реките во Македонија.pdf

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(860 × 1.206 пиксели, големина: 13,6 МБ, MIME-тип: application/pdf, 38 страници)

Описи

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Опис[уреди]

Опис
English: Books about the Rivers in the Republic of Macedonia (permission to use for editing articles)
Датум
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор Илија Петрушевски, Благоја Маркоски (permission to use for editing articles)


Лиценцирање[уреди]

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна06:54, 1 јули 2016Минијатура на верзијата од 06:54, 1 јули 2016860 × 1.206, 38 страници (13,6 МБ)Македонец (разговор | придонеси)User created page with UploadWizard

Нема страници што ја користат оваа податотека.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци