User:Aktron/Nápověda

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Tato stránka obsahuje informace ohledně mnou pořízených obrázků a odpoví na některé otázky, které kolem nich mohou vyvstat.
Praha, Hlubočepy, Zlíchov, pohled na Smíchov 1.JPG

Názvosloví[edit]

Obrázky, které na commons nahrávám, mají jistou logiku názvosloví. Ta umožňuje nejen praktičtější orientaci ohledně toho, kde byl obrázek pořízen, zajišťuje také ale i dobré výsledky při vyhledávání (například Mayflower ale i defaultní hledání - vyzkoušeno). Pojmenovávám česky, systém je následující:

Přehled názvosloví obrázků
Obec Image:Obec.jpg
Obec, specificky Image:Obec, pohled na skály.jpg
Obec s místní částí Image:Obec, část.jpg
Specifické místo/objekt Image:Obec, část, fontána.jpg
Odlišení více snímků s podobným názvem Image:Obec, část, fontána.jpg
Image:Obec, část, fontána II.jpg
Upravený obrázek (konkrétně zde Image:Obec.jpg) Image:Obec EX.jpg
Snímek pořízený méně kvalitním zařízením (konkrétně zde Image:Obec.jpg) Image:Obec (T).jpg

Mohou existovat nějaké vyjímky, například v situaci, když není možné soubor pojmenovat podle tohoto názvosloví, nebo pokud jsem se k tomu rozhodl z jiných důvodů.

Kategorizace[edit]

Obrázky jsou kategorizovány podle obecně používaných kategorií na Commons, pro souřadnicované obrázky tu je pak Category:Geocoded images of User:Aktron, kde toho je však zatím docela málo.

Galerie[edit]

Jsou dostupné galerie, které jsou vytvářeny skriptem při nahrávání obrázků. Při dosažení 64 kB (či 100 kB) vytvářím galerii novou a stará se stane archivní.

Souřadnice[edit]

Poslední dobou jsem zjistil, že jsou k mým obrázkům přidávány také geografické souřadnice. Rozhodl jsem se práci svým spolueditorům usnadnit tím, že budu i do starších obrázků šablonu Location samozřejmě přidávat. Postupem času se mi podařilo zajistit polohu pro většinu obrázků. I přesto upozorňuji, že mnohé stále souřadnice nemají. Pokud naleznete nepřesné souřadnice nějakého snímku, informujte mě na diskuzní stránce!