User:GCZPN3

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search

Geocache GCZPN3 je ukryta v Praze-Přední Kopanině. Po vzoru cache Pocta Googlu je zamýšlena jednak jako připomenutí dobrých služeb, které geocacherům i vší veřejnosti Wikipedie prokazuje, jednak jako určitý způsob, kterým mohou geocacheři Wikipedii její pomoc příležitostně oplatit.


S obrázkem je článek vždy lepší! (Mimochodem, tohle je jen umírněný remake původního agitačního obrázku :-))

Jak? Spousta z nás pořizuje na svých výpravách za poklady hojnou fotodokumentaci. Mnohé z těch fotografií by se hodily jako ilustrace, zvláště pak k článkům, věnovaným místopisu naší vlasti. Hezké obrázky přírodních památek, význačných staveb, vesnických návsí apod., to všechno tu snadno najde upotřebení.


Pokud se rozhodnete nějakými fotografiemi přispět, pak je nejvhodnější nenahrávat je na českou Wikipedii, ale sem, do Commons, kam na obrázek může později odkazovat kterákoliv jazyková verze Wikipedie. Základní návod v češtině najdete na Commons:První kroky. V kostce se to pokusím shrnout i tady: K nahrání obrázku potřebujete být přihlášeni jako uživatel. To je jednoduché - stačí na stránce registrece zadat přezdívku, dvojmo zvolené heslo a registrace je bez dalších formalit hotova. Při nahrávání obrázku je vždy potřeba pečlivě udat, že jste jeho autorem a uvést vhodnou licenci, pod kterou ho pustíte do světa. Používá se formát JPEG v co největší kvalitě (několik MB velikosti není na závadu). Nanejvýš doporučitelný je popisný název souboru, tedy něco jako "Horni_Lhota_namesti_2.jpg". Nahrané obrázky je potřeba ještě založit do nějaké patřičné kategorie, v našem případě nejspíš některé z podkategorií od Category:Czech Republic. Jestliže se na "škatulkování" obrázků necítíte, klidně nechte po nahrání odkaz na přidaný obrázek dole na téhle stránce a já se o něj příležitostně postarám. Pokud se chcete pochlubit nahranými obrázky, můžete to učinit také zde, nejlépe textovým odkazem ve formátu [[:Image:Nazev_obrazku.jpg]]. Nezapomeňte na tu první dvojtečku před slůvkem Image! Dotazy a připomínky pište na diskusní stránku, příslušnou k téhle, tj. na User talk:GCZPN3.


Doufám, že se vám cache líbila a věřím, že bude oběma stranám, jak GC, tak Wiki ku prospěchu v duchu úsloví ruka ruku myje.

Toniczech

Ciconia[edit]

I čáp bude rád, když mu na cestě pořídíte obrázek...

Kde všude v Česku i jinde v Evropě se dá u cache potkat čáp? Poradí v tom tenhle seznam.