Commons:Archiwum Państwowe w Poznaniu/pl

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Język: English  • English • polski
Przykłady

boxed boxed boxed


Wszystkie pliki
(671)

Historia współpracy[edit]

Domena publiczna w Wikipedii - Archiwum Państwowe w Poznaniu

10 lipca 2014 r., Archiwum Państwowe w Poznaniu i Stowarzyszenie Wikimedia Polska podpisało porozumienie o współpracy, na mocy którego na serwerach Wikimedia Commons będą umieszczane pliki zawierajace zeskanowane obrazy materiałów archiwalnych z zasobu poznańskiego Archiwum.

Celem współpracy jest rozwój i poszerzenie polskich, otwartych zasobów edukacyjnych rozumianych jako materiały, które są udostępniane w sposób otwarty i gwarantujący ich odbiorcom wolność wykorzystywania utworu, wolność poznawania dzieła oraz stosowania zawartych w nim informacji, wolność redystrybucji i wolność dystrybucji utworów zależnych.

Kwestie techniczne i prawne[edit]

Skany przygotowane zostały przez Pracownię Reprograficzną Archiwum Państwowego w Poznaniu i są dodawane ręcznie przez użytkowników: Kustoszka i Crashzeroo, pracowników Archiwum. Skany są wysokiej jakości technicznej (właściwe dopasowanie kolorów, bez zniekształceń geometrycznych, neutralne białe światło) i mają stosunkowo wysoką rozdzielczość. Skany nie potrzebują żadnych dodatkowych korekt technicznych.
Archiwum Państwowe w Poznaniu wybrało licencję CC0 1.0. Do wszystkich skanów używany jest szablon Template:State Archive in Poznań document.

institution QS:P195,Q9159228

Kategorie[edit]