Commons:Picture of the Year/2012/Introduction/tr

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
  Picture of the Year 2012
   The Seventh Annual Wikimedia Commons POTY Contest

Thanks for your participation! The 2012 winners have been announced!


Yedinci yıllık Yılın Resmi yarışması, geçen sene boyunca Seçkin Resim seçilen görseller arasından, tüm Vikimedya projelerindeki kullanıcıların katılımıyla yapılan oylama sonucunda bir adet Yılın Resmi seçilmesi için düzenlenen etkinliktir.

Ne zaman oy kullanabilirim?[edit]

Yılın Resmi 1. tur oylaması...
'ten
'ten
Birden fazla görsel için oy kullanabilirsiniz
2. tur...
'ten
'ten
Yalnız bir görsel için oy kullanabilirsiniz

Oylama aracı hakkında[edit]

  • İlk üç gün beta testi dönemi olarak kullanılacaktır. Lütfen oylama yazılımının doğru çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.
  • Test dönemi boyunca — ilk üç gün içinde — kullanılan oylar geçerlidir. Komite, sonraki oylarla birlikte bu oyları da dikkate alacaktır.

Kim oy kullanabilir?[edit]

Sadece oy kullanma hakkı olanlar oy verebilir. Bir Vikimedia projesinde 2013-01-01[UTC] öncesindeki toplam katkı sayınız asgari 75 olmalıdır. Yukarıdaki kritere uygun bir Commons hesabı ile ya da SUL yoluyla Commons hesabınıza bağlanmış olan başka bir Vikimedya projesi hesabı ile oy kullanmalısınız.

Oylama kriterlerine uygun birden fazla hesabınız olsa bile, oylamaya sadece bir hesabınızı kullanarak katılabilirsiniz.

Bu sene oylamalar sırasında, JavaScript ve web storage gerektiren bir oylama yazılımı kullanılacaktır. Yılın Resmi 2012'ye katılarak, bu yazılımın sizin oy kullanma hakkınıza, hangi resimleri görüntülediğinize ve hangi oyları kullandığınıza dair bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamasına izin vermeyi kabul etmiş sayılacaksınız.

Daha fazlası

Nasıl oy kullanabilirim?[edit]

Geçerli tur için hazırlanmış olan galerileri inceleyin, oy kullanmak istediğiniz kategorideki tüm resimlere bakın ve desteklemek istediğiniz resmi altındaki "Oy Ver" tuşuna basın.

Oyunuz otomatik olarak kaydedilecektir. Bunu, katkılarınızı kontrol ederek görebilirsiniz. Hatalarla karşılaşırsanız, SSS sayfasını okuyun ya da durumu bize bildirin.
Bu sayfada, code># [[User:{{subst:REVISIONUSER}}|]] kodunu, daha önce oy vermiş olan bir kullanıcının oyunun hemen altına ekleyin.
1. tur - birden fazla oy
Oy hakkına sahip kullanıcılar istedikleri kadar aday için oy verebilirler.
Her bir resim için bir kez oy verebilirsiniz; birden fazla verilen oylar kaldırılacak ya da sayımda dikkate alınmayacaktır.
Final turu - bir tek oy
Oy hakkına sahip kullanıcılar finalist resimlerden sadece bir tanesi için oy verebilirler.
Eğer bir kullanıcı birden fazla resim için oy kullanırsa, sadece en yeni (en son) oy dikkate alınacaktır.

Nerede oy kullanabilirim?[edit]

Tek yapmanız gereken Galerilere ya da Finalistlere tıklamak.