Template:No fair use/mk

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Обраќајте внимание на авторските права
Викимедија Ризницата не прифаќа содржини за праведна употреба, бидејќи законите за праведна употреба се разликуваат од земја до земја - така, содржини кои се сметаат за прифатливи, на пример, според американските концепти за праведна употреба (кои се многу општи) не можат да се користат во најголемиот број земји. Исто така, праведната употреба зависи од контекстот во кој се користи сликата (или друга податотека). Тоа значи дека нешто што може да се користи со праведна употреба на една страница би претставувало кршење на авторски права на друга страница. Праведната употреба особено не дозволува собирање и распространување на слики во медиумска база на податоци каква што е Ризницата. Ова значи дека праведната употреба едноставно не важи за Ризницата.

беларуская (тарашкевіца)‎ | čeština | dansk | Deutsch | English | español | فارسی | suomi | français | magyar | 日本語 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português do Brasil | русский | svenska | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

НАПОМЕНА: Не користете го овој шаблон непосредно!! Ова служи само за превод. Користете го шаблонот {{No fair use}}!
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{No fair use}} instead!