Template:PD-textlogo/mk

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Јавна сопственост Оваа слика или текст прикажан на неа се состои само од прости геометриски фигури и текст. Тие не го преминуваат прагот на оригиналност кој овозможува заштита на авторските права, и затоа прикажаното е во јавна сопственост. Иако за неа не важат авторски ограничувања, сликата може да подлежи на други ограничувања. Видете WP:PD#Fonts или Template talk:PD-textlogo за повеќе информации.

العربية | Беларуская (тарашкевіца)‎ | Български | Català | Dansk | Deutsch | English | Esperanto | Español | فارسی | Suomi | Français | Galego | עברית | Hrvatski | Magyar | Italiano | 日本語 | 한국어 | Кыргызча | Македонски | മലയാളം | मराठी | Bahasa Melayu | Norsk bokmål | Nederlands | Norsk bokmål | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Sicilianu | Slovenščina | Српски / srpski | Svenska | தமிழ் | ไทย | Türkçe | Українська | Tiếng Việt | 粵語 | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

НАПОМЕНА: Не користете го овој шаблон непосредно!! Ова служи само за превод. Користете го шаблонот {{PD-textlogo}}!
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{PD-textlogo}} instead!

Овој шаблон обично оди заедно со шаблонот {{Trademark}}.

Овој шаблон категоризира во Category:PD ineligible.

Други шаблони за неподлежни дела[edit]

  • За прост текст (кој не е логотип) користете {{PD-text}}.
  • За прости геометриски фигури користете {{PD-shape}}.
  • За хемиски состави користете {{PD-chem}}.
  • За SVG прикази на древни писма користете {{PD-ancient-script}}.
  • За сето она што не спаѓа во горенаведеното користете {{PD-ineligible}}.