Template:Project scope/mk

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

беларуская (тарашкевіца)‎ | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Ελληνικά | English | español | فارسی | suomi | français | Frysk | עברית | magyar | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | русский | sicilianu | ไทย | Türkçe | українська | +/−


Ви благодариме за вашето учество. Вашата слика или друга содржина беше неодамна избришана, или пак ќе биде избришана наскоро, во согласност со нашата постапка и начела, бидејќи оди вон рамките на проектот. Погледајте ја страницата за рамките на проектот, но накратко речено, Ризницата служи за образовни мултимедијални податотеки како фотографии, дијаграми, анимации, музика, говорен текст видеоснимки. Поимот „образовни цели“ го подразбираме според неговата поширока смисла „давање на сознанија;инструктивно или информативно“. Ризницата не содржи написи со текст како енциклопедиски статии, учебници, вести, толкувања на зборови и сл. Сите овие поинакви видови содржини си имаат свои проекти: Википедија, Викикниги, Викиизвор, Викивести, Викиречник и Викицитат. Ако вашата содржина влегува во рамките на еден од наведените проекти, тогаш ви препорачуваме да учествувате со неа на тој проект. Доколку сметате дека содржината е избришана по грешка и дека таа навистина припаѓа во рамките на овој проект, тогаш поднесете жалба на Commons:Барања за враќање на избришани содржини, наведувајќи зошто сметате дека таа му припаѓа на овој проект. Ви благодариме за разбирањето.

НАПОМЕНА: Не користете ја предлошкава непосредно!! Ова е само превод. Место неа, користете {{Project scope}}!
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{Project scope}} instead!