Commons:قهوه‌خانه

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Community portal
introduction
Help deskVillage pump
copyrightproposals
Administrators' noticeboard
vandalismuser problemsblocks and protections
قهوه‌خانه به زبان‌های دیگر:
English | 🌐
Shortcut
COM:VP

به قهوه‌خانه خوش‌آمدید!


این صفحه مکانی است برای مطرح کردن پیشنهادها و گفتگو پیرامون موضوعات فنی و سیاست‌های ویکی‌انبار (ویکی‌مدیا کامنز). برای بحث در مورد مسائل مربوط به ویکی‌پدیا به ویکی‌پدیا:قهوه‌خانه بروید، همچنین برای پرسش درباره موضوعات خاص و خارج از حیطه ویکی‌پدیا/ویکی‌انبار به ویکی‌پدیا:میز مرجع بروید.


بیاد داشته‌باشید:

 1. سیاست حق‌تکثیر - اگر شما می‌خواهید سوالی در مورد وضعیت حق تکثیر یک تصویر بدانید یا پیشنهادی برای آزادی‌سازی اجازه بارگذاری تصاویری دارید، لطفاً آن را اینجا مطرح نکنید چون در اینجا ما یک قانون ساده و طلایی داریم و فقط تصاویر آزاد اجازهٔ بارشدن را دارند.
 2. آیا پاسخ به پرسش‌های معمولا پرسیده شده را خوانده‌اید؟.
 3. راهنمایی - هر پاسخی که اینجا دریافت کردید لزوماً به معنای صحیح قانونی (وضعیت قانونی یک تصویر) آن نخواهد بود گرچه ما می‌توانیم به شما کمک کنیم. اما تلاش ما هرگز جای پاسخ متخصص این مسائل نظیر وکلا را نخواهد داد.

بایگانی را جستجو کنید:

 

Contents

مجوز!![edit]

سلام...چطوری میتونم بعضی از عکسها مثل کاور آلبوم ها ، عکس برخی اشخاص سرشناس که تو سایت رسمیشون میذارند ، لوگوی مسابقات و رویداد ها و غیره را چطور آپلود کنم؟

منظورم اینه که موقع آپلود کدوم گزینه را انتخاب کنم؟ Abiii13wp (talk) 09:28, 28 March 2014 (UTC)

سلام. شما تصاویر دارای حق تکثیر را نمیتوانید در انبار بنیاد بارگذاری کنید. جهت آشنایی بیشتر، لطفا پیوند های زیر را مطالعه کنید.

--MehdiTalk 06:23, 29 March 2014 (UTC)

فرمت اپلود فایل متنی[edit]

سلام.فرمت اپلود فایل متنی در ویکی پدیا چی هست؟!
— Preceding unsigned comment added by M60hz (talk • contribs)
درود. میتونید از فرمت PDF استفاده کنید. --Doostdar (talk) 06:46, 23 September 2017 (UTC)

آپلود نشدن یک عکس آپلود شده[edit]

سلام.. چرا این عکس بتمن (آدرس لینکش کد2 خط پایین) تو خود مطلب انگلیسیش (آدرس لینکش کد1 خط پایین) آپلود شده ولی من کد شماره 1 رو میزنم توی صفحه بارگذاری نمیشه؟

code 1 : en.wikipedia.org/wiki/Batman:_Arkham_Knight code 2 : http://en.wikipedia.org/wiki/File:Batman_Arkham_City_Game_Cover.jpg code 2 : Batman Arkham Knight Cover Art.jpg

میشه شما توی صفحه تمرینی واردش کنین ببینم میتونین یا نه که اونو آپلود کنین؟
— Preceding unsigned comment added by Shahi wikidoctor (talk • contribs)


این عکس کپی‌رایت دارد و تنها در ویکی‌پدیای انگلیسی بارگذاری شده؛ به همین دلیل فقط در ویکی‌پدیای انگلیسی می‌توان از آن استفاده کرد و نه ویکی‌پدیای فارسی. تنها عکس‌هایی را می‌توان در همه ویکی‌ها استفاده کرد که در ویکی‌انبار (ویکی‌کامنز) آپلود شده باشند و آزاد باشند
برای استفاده از این عکس در ویکی‌پدیای فارسی می‌بایست اول اون رو از این صفحه با برچسب حق تکثیر مناسب و ذکر منبع، در ویکی‌پدیای فارسی بارگذاری و سپس استفاده کنید. Ashkan P. (talk) 19:39, 27 April 2014 (UTC)

حذف عکس هایی که تحت مجوز مناسب بودند!![edit]

با سلام خدمت شما دوست گرامی

بنده تعدادی عکس رو ، تو ویکی پدیا آپلود کرده بودم که متاسفانه حذف شدند!!! تو این بین تعدادی از تصویر ها به طور 100% کار خودم بود! و تعدادی هم بودند که اثر، 100% متعلق به من نبود که من منبعی که اجازه انتشار داده بود رو گذاشتم! منبع بیشتر عکس ها صفحه ی فیسبوکی زیر بود.

facebook.com/BabolVachon

که این منبع اجازه انتشار تمامی عکس ها رو با ذکر نام داده و من هم کوتاهی ای تو این زمینه نکردم. تقریبا همه عکس ها رو با ذکر موارد زیر قرار دادم.

 1. «نام عکاس»
 2. «منبع http://www.facebook.com/BabolVachon »
 3. « مجوز {{PD-self}} »


بنظر شما چرا همه تصاویر حذف شدند؟ مشکل از کجاست؟

لطفا مختصر راهنمایی ای بکنید. ممنون
— Preceding unsigned comment added by EditBoot (talk • contribs)


در اینجا فقط نگاره‌هایی رو میشه آپلود کرد که کاملا رایگان باشن و بنابراین اگر نگاره‌هایی رو که متعلق به خود شماست با مجوز یا حق تکثیر درست بارگذاری کنید مطمئنا حذف نمی‌شوند. عکس‌هایی رو هم که کپی‌رایت دارند می‌توانید با ذکر حق تکثیر و منبع در ویکی‌پدیا بارگذاری کنید و نه در اینجا
و لطفا همیشه در صفحه‌های بحث، در پایان نوشته‌تان امضا کنید. Ashkan P. (talk) 07:31, 30 April 2014 (UTC)

حق تکثیر[edit]

درود
میخوام یک مقاله در مورد زندگی کَسی بنویسم
تصویری که میخوام بارگذاری کنم رو از خود این شخص گرفتم که توسط یکی از دوستان ایشون گرفته شده
حق تکثیر کردن تصویر در ویکیپدیا رو دارم اما نمیدونم در بخش حق نشر در جادوگر بارگذاری کدوم گزینه رو بزنم

ممنون میشم کمکم کنید
— Preceding unsigned comment added by Qanea II (talk • contribs)
می‌توانید یکی از مجوزهای رایگان کرییتیو کامنز رو انتخاب کنید. برای آشنایی با انواع این مجوزها و اختیارهایی که به دیگران در ویرایش و استفاده از عکس‌ها می‌دهند می‌توانید از تارنمای زیر استفاده کنید:
http://creativecommons.org/choose/
Ashkan P. (talk) 06:39, 26 May 2014 (UTC)

چرا عکس دکتر پانت را برداشتند؟[edit]

درود. من در صفحه بیمارستان عیسی بن مریم عکس دکتر پانت را بارگذاری کردم که شوربختانه آنر برداشتند. البته عکسهای فراوانی با همان روش و چارچوب بارگذاری نموده ام ولی نمیدانم چرا تنها عکس دکتر پانت را برداشته اند پرونده:Dr. Pont, The latest non-Iranian boss of Masihi hospital.jpg|دکتر پانت (Dr. Pont)

چگونه آنرا از ویکی انبار پیدا کنم ؟
— Preceding unsigned comment added by علی عموشاهی (talk • contribs)

چگونگی استفادهء عکس در مقاله های یکسان در زبانهای مختلف ویکی پدیا[edit]

درود, من چطور میتوانم عکسی که در ویکیپدیای فارسی آپلود کردم را در مقالهء انگلیسی آن نیز استفاده کنم؟ آیا برای هر زبان همانجا عکس ارسال و مراحل را تکرار کنم؟ یا اینکه امکان اشتراک و استفاده از اینجا را نیز دارم؟ اگر بلی چطور؟

هر چه گشتم نمادی برای این کار نیافتم. متشکر میشوم راهنمایی ام کنید.
— Preceding unsigned comment added by TheSilentScream (talk • contribs)
عکسی که در ویکی‌پدیای یک زبان بارگذاری شده تنها در همان ویکی‌پدیا قابل استفاده است. برای اینکه یک عکس در همه ویکی‌پدیاها قابل استفاده باشد باید در همین جا (ویکی‌انبار) بارگذاری شود. مسئله در این است که تنها تصاویری که متعلق به خودتان است و حق نشر آنها را دارید می‌توانید بطور رایگان در ویکی‌انبار بارگذاری کنید و تصاویری که حق نشر دارند را تنها می‌توان با رعایت ضوابط و برچسب مناسب برای استفاده محدود در ویکی‌پدیای زبان مربوطه بارگذاری کرد. اگر حق نشر عکس مربوطه متعلق به خودتان است می‌توانید آنرا با برچسبی که می‌خواهید در همین جا بارگذاری کنید و در ویکی‌پدیای انگلیسی هم از آن استفاده کنید. Ashkan P. (talk) 06:39, 26 May 2014 (UTC)

سوال[edit]

بخش آپلود عکس در قسمت (این پرونده مال خودم نیست / نویسنده (ها) منظور از نویسنده ها نام چه کسانی است؟
— Preceding unsigned comment added by شوالیه سیاه (talk • contribs)

آدام جونز و تصاویری از ایران[edit]

سلام به همه فارسی‌زبانان فعال در انبار. امروز با یکی از رده‌های جالب در انبار مواجه شدم که کار گروهی و مشارکت سایر دوستان را طلب می‌کند. آدام جونز یکی از توریست ها و جهانگردانی بوده که تصاویر بیشماری از نقاط مختلف جهان را در انبار بارگذاری کرده است. تصاویر وی اکثرا از فلیکر منتقل شده و دارای عنوان مناسبی هستند.

 1. Category:Photos by Adam Jones
 2. Category:Photographs by Adam Jones

در این بین تصاویر بیشماری از ایران نیز بارگذاری شده اند که دارای رده بندی کاملی نمی باشند. بیش از پنج هزار تصویر از ایشان در انبار بارگذاری شده و باید تصاویر ایران را سروسامان داد. دوستانی که حاضر به همکاری هستند لطفا جهت هماهنگی و جلوگیری از دوباره کاری اعلام همکاری کنند. با سپاس --MehdiTalk 16:01, 4 November 2014 (UTC)

مورد دیگه این خانم هستند که بیش از چند هزار عکس با مجوز آزاد در فلیکر دارند و بنده در حال آپلود تصاویر مرتبط با ایران در انبار هستم. :) علاقه مندان جهت همکاری اعلام حضور کنند. سپاس: --MehdiTalk 14:38, 5 November 2014 (UTC)
در پایان نام تصاویر آقای جونز، اسم کشور مورد نظر هم آمده. آیا راهی هست که با همین جستجوی ویکی‌انبار بتوان تمامی تصاویری را که نام ایران در انتهای آن آمده پیدا کرد؟ یا اینکه باید تمام صفحات آن رده‌ها را یکی‌یکی به دنبال عکس‌های ایران گشت؟ Ashkan P. (talk) 18:13, 5 November 2014 (UTC)
باید از ابراهیم بخواهیم با رباتش برای ما گالری تصاویر جداگانه ای بسازد.--MehdiTalk 19:45, 5 November 2014 (UTC)
اگر بشود گالری تصاویری ساخت که تصاویر را به تعداد مشخص جداگانه مشخص کند عالی می‌شود. مثلا صدتاصدتا یا پنجاه تا پنجاه تا. هرفرد بخشی را برعهده بگیرد تا دوباره کاری نشود. --MehdiTalk 19:48, 5 November 2014 (UTC)

درخواست بررسی عکس‌های کاربری در فلیکر[edit]

سلام به کاربران کامانز. در فلیکر کاربری را دیدم که ظاهراً مربوط به یک عکاس حرفه‌ای ایرانی است (؟) و تعداد زیادی عکس خوب با برچسب‌های قابل بارگذاری در کامانز دارد. نیاز هست که یک کاربر کاربلد بررسی کند که عکس‌های این کاربر اصالت دارد یا نه. و اگر اصل است آیا از لحاظ کپی‌رایت قابل بار کردن در کامانز هست؟ Amirreza (talk) 19:35, 1 January 2015 (UTC)

سلام بر شما همکار عزیز. خیر این تصاویر قابل انتقال به انبار نیستند. این تصاویر دارای EXIF نیستند و مشخص نیست که عکاس اصلی چه کسی ست. --MehdiTalk 19:06, 3 January 2015 (UTC)

حذف فله‌ای عکس‌های ساجد[edit]

امروز متوجه شدم یکی از مدیران شروع کرده به بازکردن درخواست حذف برای تعداد زیادی از عکس‌های سایت ساجد که با که مطالبش را با مجوز گنو منتشر می‌کند. مشکل مطرح‌شده این است که ساجد یک سایت است و پدیدآور اثر نیست. در حالی که بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس می‌تواند صاحب حق تکثیر اثر باشد مثل خیلی عکس‌هایی که از سایت کرملین در اینجا با مجوز کریتیو کامانز بار شده و عنوان پدیدآور هم همان سایت است (مثال). سوال من این است که آیا این که نام پدیدآور آثار در سایت نیست، دلیل موجهی برای حذف این عکس‌ها می‌تواند باشد؟ اگر بله، چرا عکس‌های کرملین (که فراداده هم ندارند) حذف نمی‌شود؟ در صورتی که این عکس‌ها مشکلی برای ماندن در اینجا نداشته‌باشند و حذف شوند، باید منتظر حذف صدها عکس دیگر که هنوز درخواست حذفشان بازنشده باشیم. Amirreza (talk) 22:41, 23 January 2015 (UTC)

Amirreza زمان بارگذاری عکس‌های این وب‌گاه دارای مجوز درست بودند و حتی زمان بارگذاری نگاتیو تصاویر را با مدیران ویکی‌پدیا به اشتراک گذاشته بودند، در صورت امکان تصاویر پاک شده را فهرست کنید تا توسط من و سایر دوستان احیا شوند. −ebraminiotalk 07:23, 24 June 2015 (UTC)

برچسب حق نشر[edit]

سلام، من با یکی از عکاسان ورزشی صحبت کردم و ایشون با آزاد اعلام کردن حق نشر عکسهاشوون از آپلود آنها در ویکی استقبال کردند، الآن من این عکس هارا می تونم با مجوز کرییتیو کامانز صفر منتشر کنم یا نه؟!در غیر اونصورت باید تحت چه برچسبی آپلود بشه؟--Abiii13wp (talk) 12:42, 14 February 2015 (UTC)

Abiii13wp: توصیه می‌کنم که از فرایند Commons:OTRS/fa استفاده کنید، خصوصاً تصاویری که قبلاً منتشر شده‌اند بهتر است از فرایند OTRS منتشر شوند. −ebraminiotalk 07:25, 24 June 2015 (UTC)

در خواست راهنمایی برای آپلود عکس[edit]

میخواستم عکسی که در این آدرس هست رو asianwiki.com/Bae_Noo-Ri به این مقاله اضافه کنمfa.wikipedia.org/wiki/بائه_نو_ری میخواستم بدونم آیا این عکس اجازه انتشار در ویکی پدیا رو داره؟ وقتی روی قسمت بارگذاری پرونده کلیک میکنم فقط 2 تا انتخاب دارم، یکی اینکه بگم عکس دارای کپی رایته، و دیگری اینکه بگم من شخصا این اثر رو ایجاد کردم، ولی اگه یک عکس رو من خودم ایجاد نکرده باشم و کپی برداری از اون عکس هم آزاد باشه از نظر به وجود آورنده عکس، در این حالت باید کدوم گزینه رو انتخاب کنم برای آپلود عکس؟ من در ویکیپدیا تازه واردم، واقعا گیج شدم و زده شدم ازین محیط، رابط کاربری به شدت گیج کننده و اذیت کنندست، من که با ذوق وارد شدم و میخواستم به گسترش این پروژه کمک کنم واقعا نا امید شدم، برای اضافه کردن یک عکس ساده به یک مقاله راجع به یک بازیگر، الان ساعتهاست دارم تلاش میکنم و نمیتونم Sajjadmo (talk) 01:01, 19 March 2015 (UTC)

این تصویر دارای مجوز استفاده مشخص نیست و به نظر آزاد نیست (اطلاعات بیشتر) و همانطور که آن صفحه درخواست می‌کند لطفاً آن را بارگذاری نکنید. −ebraminiotalk 07:30, 24 June 2015 (UTC)

انتقال تصویر[edit]

سلام و عیدتون مبارک دوستان؛ کسی اینجا هست که به من بفهمونه چه طوری باید اسم یه عکس رو عوض کرد!؟ مثلا این یکیΤαπυροι (گپ) 18:11, 25 March 2015 (UTC)

ظاهراً این کار را انجام داده‌اید ولی برای دیگرانی که این بحث را مشاهده می‌کنند، معمولاً دکمهٔ rename یا تغییر نام در مثلث کنار صفحه موجود است، اگر چنین نیست از الگوی Template:Rename استفاده کنید. −ebraminiotalk 07:32, 24 June 2015 (UTC)

کامنز دلینکر[edit]

درود. مدتی هست که ربات کامنز دلینکر مشغول حذف تصاویر از ویکی های مختلف هست. کسی هست که راهنماییم کنه چطور مانع حذف تصاویر بشم و تصویری رو که حذف شده چطور می تونم برگردونم؟ نمونه در ویکی سفر: این ویرایش --Doostdar (talk) 17:56, 13 May 2015 (UTC)

همانطور که خلاصهٔ ویرایش ربات نوشته شده است ربات خود برای حذف تصمیم نگرفته ولی به نظر کار درستی انجام می‌دهد، تصویر تحت مجوز آزاد نبوده است و متعلق به گوگل است که توسط یکی از کاربران برای حذف برچسپ خورده بود و توسط کاربری دیگر حذف شده است. −ebraminiotalk 07:35, 24 June 2015 (UTC)

حق تکثیر[edit]

دروود؛ برچسب نقض حق تکثیر در انبار چیست؟ مقاله ای مشکل حق تکثیر دارد و می خواهم آن را برچسب بزنم.Nshervsampad 05:01, 30 May 2015 (UTC)

Nshervsampad بهتر است از ابزار AjaxQuickDelete استفاده کنید که خود الگوهای مختلف را در نوار کناری صفحه قرار دهد. −ebraminiotalk 07:39, 24 June 2015 (UTC)

کامانز[edit]

برای ساخت مقالاتی که اولشون کامانز داره چی بذاریم بهتره؟

 • کامانز
 • کام
 • یا com چرا که وقتی این کد را می‌نویسیم خود به خود به commons تبدیل می‌شود.

Qian Nivan  Talk 12:27, 20 June 2015 (UTC)

برای ترجمهٔ عنوان این پروژه طبق توافقی که کاربران اینجا داشتند بهتر است از ویکی‌انبار استفاده کنید ولی جای‌هایی دیگر که اشاره به فضای نام دارد به دلیل محدودیت نرم‌افزاری از همان COM: یا Commons: باید استفاده شود. −ebraminiotalk 07:44, 24 June 2015 (UTC)

تغییر نام[edit]

صفحه دلایل تغییر نام رو حتما ایجاد کنید. --Doostdar (talk) 12:51, 11 September 2015 (UTC)

Translation request[edit]

Hi! I'm sorry for writing in English. I don't speak Farsi, but I need help from someone who does.

Some upload processes on Commons allow users to provide translations for messages which are not yet available in the user's selected language. These translations end up at MediaWiki talk:UploadFormLabels/UploadFormTranslations. Most edits to this page come from inexperienced users who click the link to provide a translation, but submit the form without actually providing a translation. I don't know why, but the most common language of users who do this is Farsi. Therefore, I'm hoping that someone can help these confused users by providing some actual translations.

The messages that need to be translated are in the MediaWiki namespace, so only administrators can edit them. If you are not an administrator, please provide the translation on the corresponding talk page and add {{Edit request}}. These are the messages that most frequently lead people to submit empty translations, which indicates that they are the ones most urgently needed:

Please translate this onto this page or use this page to provide the translation along with an edit request
MediaWiki:UploadFormNoDescriptionError MediaWiki:UploadFormNoDescriptionError/fa MediaWiki talk:UploadFormNoDescriptionError/fa
MediaWiki:UploadFormNoExtensionError MediaWiki:UploadFormNoExtensionError/fa MediaWiki talk:UploadFormNoExtensionError/fa
MediaWiki:UploadFormSourceAuthorLicenseError MediaWiki:UploadFormSourceAuthorLicenseError/fa MediaWiki talk:UploadFormSourceAuthorLicenseError/fa
MediaWiki:UploadFormNoReuploadSummaryError MediaWiki:UploadFormNoReuploadSummaryError/fa MediaWiki talk:UploadFormNoReuploadSummaryError/fa
MediaWiki:UploadFormNoExtensionError MediaWiki:UploadFormNoExtensionError/fa MediaWiki talk:UploadFormNoExtensionError/fa

If you have the time, you could also continue with the other messages listed at MediaWiki:UploadFormErrorMessages.

Thanks, LX (talk, contribs) 21:30, 28 July 2015 (UTC)

@LX, All done. thanks for letting us know.  ■ MMXX talk 21:17, 12 August 2015 (UTC)

مشکل در وصل شدن[edit]

با سلام و درود

شدیدا دچار مشکل ورود هستم و همه ای پی ها بسته اند و صدبار باید قطع و وصل کنم که بتونم یه بار وارد بشم بدون پیام قطع دسترسی ، لطفا معافیت از قطع دسترسی ای پی را برایم اعمال کنید در ویکیفا هم که کسی جواب نمی دهد درخواست دادم

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%DA%A9%DB%8C%E2%80%8C%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%A7:%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA_%D8%A7%D8%B2_%D9%82%D8%B7%D8%B9_%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C_%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C#.DA.A9.D8.A7.D8.B1.D8.A8.D8.B1:AFlorence

. با تشکر
— Preceding unsigned comment added by AFlorence (talk • contribs) 15:25, 08 August 2016 (UTC)

حق شهرت[edit]

درود. در اینجا مشخص شده که در کشورهای مختلف آیا برای انتشار باید از افرادی که در عکس هستند اجازه بگیریم یا نه؟ نامی از ایران برده نشده و حق شهرت مشخص نشده. حق شهرت در ایران به چه صورت هست؟ مدتی این ویکی فیلتر بود کاربرها کمتر کامنت گذاشتن. --Doostdar (talk) 08:59, 29 July 2017 (UTC)

سیاست ها و رهنمودهای ویکی‌انبار[edit]

سیاست ها و رهنمودهای ویکی‌انبار برای برگردان به فارسی. --Doostdar (talk) 17:12, 29 July 2017 (UTC)

ویکی‌پدیا یا ویکی‌انبار؟[edit]

تعداد پرونده‌ها در ویکی‌پدیای فارسی خیلی کمتر از ویکی‌انبار هست. به علاوه اکثر پرونده‌ها دارای مشکل حق تکثیر هستند و توسط ربات از ویکی‌پدیای انگلیسی کپی میشن. به غیر از این تصاویر که مربوط به لوگو، اسکرین شات فیلم، الخ هستند برای سایر تصاویر بهتره از ویکی‌انبار استفاده کنیم. تنوع فایل در ویکی‌انبار بسیار بیشتر هست و انواع مختلف فایل‌های تصویری، صوتی و ویدئویی یافت میشه. امروزه بیش از ۷۵ درصد عکسها توسط گوشیهای همراه گرفته میشن و تقریباً ۱۵ درصد توسط دوربین دیجیتال؛ بنابراین اکثر عکسها رو میشه مستقیم از طریق گوشی همراه در اینترنت بارگذاری کرد و نیاز به انتقال به رایانه شخصی نیست. در ویکی‌انبار برای سهولت این کار نرم‌افزارهای اندرویدی قرار داده شده که کاربران میتونن دانلود کنند و از طریق نرم‌افزار بارگذاری رو انجام بدن. در این صفحه توضیحات دربارهٔ این اپلیکیشن داده شده. --Doostdar (talk) 08:40, 11 September 2017 (UTC)

رتبه زبان فارسی پروژه‌های ویکی (مهر ۹۶)[edit]

نام ویکی رتبه محتوا
ویکی‌سفر ۳ راهنمای سفر
ویکی‌کتاب ۱۸ ایبوک آموزشی
ویکی‌گفتاورد ۸ گفتاوردهای مشاهیر
ویکی‌داده ۱ داده‌های ساختار یافته
ویکی‌انبار ۱ نگاره و آوا
ویکی‌خبر ۱۸ خبر
ویکی‌نبشته ۱۳ روزنامه و گاهنامه
ویکی‌واژه ۴۲ مدخل واژه‌ای

--Doostdar (talk) 05:46, 21 September 2017 (UTC)

اخطار حذف عکس[edit]

سلام ببخشید من یه سوال برام پیش اومده. من عکس جلد کتاب آری یا... در مقالم رو در ویکی انبار بارگزاری کردم منتها الان برام اخطار حذف اومده.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D8%A2%D8%B1%DB%8C_%DB%8C%D8%A7..._%D8%A7%D8%AB%D8%B1_%D8%B2%D9%87%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C_(%D8%B4%D8%A7%D8%B9%D8%B1).jpg 

عکس متعلق به خودم هستش.ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار باید بکنم. باتشکر طیبه محمدزمانی (talk) 07:16, 12 October 2017 (UTC)

درود جناب زمانی. تصاویر جلد کتاب جزو آثار خلاقانه هستند. شوربختانه تصویری که بارگزاری کردید دارای حق تکثیر بود و به زودی حذف خواهد شد. --Doostdar (talk) 18:52, 12 October 2017 (UTC)

تسنیم نیوز[edit]

@Modern Sciences: درود جناب مدرن ساینس. در درخواست نبح مربوط به عکسهای دارای پروانه Tasnim News علت اصلی درخواست ها این هست که عکسها فاقد واترمارک هستند. طبق بحثی که قبلا در مورد تصاویر با پروانه Tasnim News انجام گرفته پیشنهاد این بود که به کمک واتر مارک ابتدا تشخیص داده بشه آیا مربوط به عکاسان خود خبرگزاری هست یا از حبرگزاریهای دیگر برداشته شده. ترجیحا نام عکاس رسمی خبرگزاری هم باید مشخص باشه. علت درخواستهای نبح اخیر نداشتن واتر مارک هست وگرنه عکسهای خبرگزاری مزبور دارای پروانه کرییتیو کامنز و مناسب برای ویکی‌انبار هستند. --Doostdar (talk) 18:47, 12 October 2017 (UTC)

ایجاد مشکل در آپلودر[edit]

با سلام اخیرا متوجه شدم که در آپلودر زبان ها به انگلیسی تغییر کرده. یعنی سابق بر این به زبان فارسی بوده آیا امکان بررسی توسط تیم دولوپ وجود دارد؟ از دیگر دوستان هم که پرسیدم ظاهرا این مشکل را داشتند (Mostafameraji (talk) 20:42, 31 October 2017 (UTC))

چند روز است که تغییراتی در آپلود عکس اعمال شده است مثلا زبان ها به صورت فارسی فهرست می شد ولی الان زبان ها با رسم الخط خودشان ظاهر میشوند.همچنین در روند بارگزاری فایل ها نرم افزار به من ارور میدهد که امکان بارگزاری متوقف شده و امکانپذیر نیست. اما بارگزاری انجام میشود. با تشکر (Mahdikarimi70 (talk) 20:48, 31 October 2017 (UTC))

مشکل دیگری که برای آپلودر به وجود آمده و من الان متوجه شدم این است که وقتی تعداد زیادی عکس رو میخواهی لود کنی، همه رو به صورت همزمان میخواد ارسال کنه که این امر باعث طولانی تر شدن زمان لود مجموعه میشه. در حالی که قبل از این هر سه عکس رو که به اتمام میرسوند سه عکس بعدی آماده بارگزاری میشد. ممنون میشم دوستان و مدیران محترم پیگیری کنند (Mostafameraji (talk) 01:58, 3 November 2017 (UTC))

درود کاربر محترم. منظور شما از «تیم دولوپ» چیست؟ جادوگر بارگذاری برای من فارسی هست برای شما فارسی نشون داده نمیشه؟ آیا با رایانه دیگری امتحان کردید؟ برای بارگذاری عکس به تعداد زیادی یا از طریق تلفن همراه اپلیکیشن هایی وجود داره که توصیه میکنم حتما نصب کنید. --Doostdar (talk) 10:25, 3 November 2017 (UTC)

رده‌بندی[edit]

شوربختانه هنوز رده‌بندی برای فارسی اجازه داده نشده ولی اکثر کاربران فارسی زبان رده به زبان فارسی ایجاد میکنند [1]. --Doostdar (talk) 07:56, 14 November 2017 (UTC)

اذن[edit]

سلام. بحثی راجعی به استفادهٔ یکدست از کلمهٔ «اذن» به عنوام معادل permission آغاز کردم: Commons talk:OTRS/fa. لطفاً به بحث بپیوندید. 4nn1l2 (talk) 21:27, 16 November 2017 (UTC)

سیاست ها و رهنمودهای ویکی‌انبار (برای بار دوم)[edit]

سیاست ها و رهنمودهای ویکی‌انبار برای برگردان به فارسی. --Doostdar (talk) 12:25, 1 December 2017 (UTC)

من ظرف چند ماه آینده چند تا از مهم‌ترین‌هایشان را ترجمه می‌کنم. 4nn1l2 (talk) 12:33, 1 December 2017 (UTC)
فایلهای ویکی‌انبار به بیش از 43 میلیون رسیده. این مقدار از تعداد فایل های هر ویکی‌پدیا بسیار بیشتر هست و تمام پروژه های ویکی مثل ویکی‌کتاب، ویکی‌سفر، ... فقط از ویکی‌انبار برای فایل های تصویری و سایر انواع فایل ها استفاده خواهند کرد. بدون اطلاع از سیاست ها و رهنمودها کاربران فارسی زبان به مشکلات زیادی برخورد کردند و ماهی نیست که کاربران ویکی نویس به حذف شدن تصاویرشون از ویکی‌انبار معترض نباشند.--Doostdar (talk) 05:56, 2 December 2017 (UTC)
فهرست کلیدی‌ها را در بیارید لازم باشد من میدم بیرون ترجمه شود Mardetanha talk 19:50, 3 December 2017 (UTC)
@Mardetanha:

همه شان مهم هستند ولی این چند تا به نظرم کاربردی تر و لازم هستند:

امیدوارم شما بتونید کاربران ایرانی رو راضی کنید از این ویکی برای بارگزاری تصاویر استفاده کنند. --Doostdar (talk) 21:00, 27 December 2017 (UTC)

Hezbola Museum pic[edit]

I hope this is the Farsi page. Here we have a pic of the Hezbola Museum which seems to be transfered from Farsi WP. Can somebody check if that upload was correct? Thx.--Sanandros (talk) 21:58, 29 December 2017 (UTC)

@Sanandros: I fixed the license and added the original upload log. It seems good to me now. 4nn1l2 (talk) 23:09, 29 December 2017 (UTC)
OK thx.--Sanandros (talk) 21:16, 30 December 2017 (UTC)

خبرگزاری فارس[edit]

لطفاً در بحث زیر مشارکت کنید: Commons:Village pump/Copyright#Template:Fars با تشکر. 4nn1l2 (talk) 17:15, 16 February 2018 (UTC)

 • یک لیست تهیه کردم. به نظرم مورد مشابه تسنیم است. SlowManifesto (talk) 20:02, 16 February 2018 (UTC)
آیا عکسهای این خبرگزاری از واترمارک بر رویشان استفاده شده؟ گویا تصاویر بدون واترمارک برای ویکی‌انبار پذیرفتنی نیست. --Doostdar (talk) 12:50, 23 February 2018 (UTC)
بله واترمارک هم دارند. SlowManifesto (talk) 17:24, 23 February 2018 (UTC)

Kavous_Seyed_Emami.jpg[edit]

درود. آیا به درستی این پرونده را بارگذاری کردم؟ File:Kavous_Seyed_Emami.jpg

(لطفا در پاسخ نام کاربری‌ام را پینگ کنید مطلع شوم) -- Aliresajavann (talk) 21:01, 26 February 2018 (UTC)

@Aliresajavann: سلام. خیر. طبق اجماع کاربران، تنها تصاویری از تسنیم را می‌توان در انبار بارگذاری کرد که واترمارک تسنیم و نام عکاس را داشته باشند. برای این تصویر می‌توانید خودتان درخواست حذف سریع بدهید. SlowManifesto (talk) 21:09, 26 February 2018 (UTC)

@SlowManifesto: سپاس از پاسخ.

در سایت صدای آمریکا VOA تصویری از شخص کاوورس سیدامامی وجود دارد، درست است تصویر سیدامامی را از سایت صدای آمریکا بارگذاری کنم؟ یا آن عکس هم باید واترمارک صدای آمریکا VOA را داشته باشد؟ --Aliresajavann (talk) 21:14, 26 February 2018 (UTC)

@Aliresajavann: خواهش می‌کنم. آن تصویر را هم از جایی برداشته‌اند و حق تکثیرش مشخص نیست. در حالت کلی محتوا باید توسط خود صدای آمریکا تولید شده باشد (1- تصویر را شهروند خبرنگار نگرفته باشد 2- تصویر برای خبرگزاری‌های دیگر مثل آسوشیتد پرس نباشد). SlowManifesto (talk) 21:21, 26 February 2018 (UTC)

@SlowManifesto: باشد. حال بگویید چطور می‌تواتم تصویر را حذف کنم؟ یا درخواست حذف بدهم. --Aliresajavann (talk) 21:24, 26 February 2018 (UTC)


@Aliresajavann: این متن را در صفحه‌ی عکس قرار دهید: {{Speedydelete|1=uploader request}} SlowManifesto (talk) 21:48, 26 February 2018 (UTC)

@SlowManifesto: سپاس. Aliresajavann (talk) 21:50, 26 February 2018 (UTC)

برچسب حق تکثیر خبرگزاری فارس[edit]

درود.

برچسب حق تکثیر خبرگزاری فارس را چطور میتوانم پیدا کنم؟ --NameGame (talk) 01:24, 3 March 2018 (UTC)

درود @SlowManifesto:

آیا کپی‌رایت این تصویر را به درستی انجام داده‌ام؟ Shirin_Yazdanbakhsh_-_Fars_News_Agency.jpg --NameGame (talk) 01:43, 3 March 2018 (UTC)

@NameGame: بله کاملاً درست است. الگوی {{LicenseReview}} را در صفحه‌ی عکس قرار دهید تا مجوزش تایید شود. SlowManifesto (talk) 10:22, 3 March 2018 (UTC)

@SlowManifesto: انجام شد. سپاس NameGame (talk) 10:27, 3 March 2018 (UTC)

بارگذاری از ISNA[edit]

درود.

می‌خواهم این تصویر را از وب‌گاه ISNA، در اینجا بارگذاری کنم، نیاز به برچسب ISNA دارم. چطور میتوانم این تصویر را بارگذاری کنم؟ http://markazi.isna.ir//default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NFID=150426 --NameGame (talk) 03:52, 10 March 2018 (UTC)

درود. محتوای ایسنا آزاد نیست. پس لطفاً عکس را بارگذاری نکنید. تشکر 4nn1l2 (talk) 11:57, 10 March 2018 (UTC)

@4nn1l2: بله. سپاس از پاسخ.

من از کجا میتوانم بفهمم که آیا خبرگزاری‌هایی مانند ایسنا آزاد هستند یا خیر.

لطفا بگویید چطور می‌توانم برچسب‌هایی مثل برچسب حق تکثیر خبرگزاری‌ها یا دیگر برچسب‌ها را یک‌جا جست و جو کنم؟ مثلا یک تصویر از خبرگزاری فارس یا تسنیم بارگذاری میکنم باید برچسب خبرگزاری فارس و تسنیم زیر تصویر قرار داده‌شده باشد، من چطور میتوانم این برچسب‌ها را یک‌جا پیدا کنم. -- NameGame (talk) 05:51, 11 March 2018 (UTC)

کافی است به سایت سر بزنید و زیر سایت را نگاه کنید. زیر سایت ایسنا آمده © 2016 isna.ir. All rights reserved که یعنی آزاد نیست. اما زیر سایت تسنیم آمده All Content by Tasnim News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License که با ویکی‌انبار سازگار است.
بین سایت‌های فارسی، فقط تسنیم و فارس با مجوز آزاد منتشر می‌شوند (+ نسیم که گویا زیرمجموعه‌ای از تسنیم است). تعداد برسچب‌های مربوط به سایت‌های فارسی در ویکی‌انبار هم بیشتر از ۵ تا نیست: {{Tasnim}} و {{Fars}} و {{Nasim}} و {{Emam}} و {{Khamenei}}. همچنین پیشنهاد می‌کنم fa:راهنما:ویکی‌انبار برای کاربر فارسی‌زبان را هم بخوانید. 4nn1l2 (talk) 09:25, 11 March 2018 (UTC)

@4nn1l2: سپاس از راهنمایی، متوجه کپی‌رایت شدم. مقاله «ویکی‌انبار برای کاربر فارسی‌زبان» را نیز حتما می‌خوانم. -- NameGame (talk) 12:17, 11 March 2018 (UTC)

مشکل پرونده[edit]

نسخه جدید بریده شده تصویر Sara_Bahrami_-_36th_Fajr_International_Film_Festival.jpg را بارگذاری کردم، که درست نشد. لطفا بازبینی کنید. --NameGame (talk) 16:40, 19 March 2018 (UTC)

الان درست شد، اولش کشیده شده بود! --NameGame (talk) 12:59, 21 March 2018 (UTC)

ویکی‌پدیا یا ویکی‌انبار؟[edit]

تعداد کاربران فعال ویکی‌انبار حدود 4 برابر ویکی‌پدیای فارسیه. اگر کمی مشارکت خودمون رو در ویکی‌انبار بیشتر کنیم به راحتی متوجه این نکته خواهیم شد. اینجا در ویکی‌انبار انواع نگاره برگزیده معرفی میشه. این طور نیست که یک نفر یک نگاره رو نامزد کنه و بقیه نظر بدن. اینجا نگاره برگزیده با موضوعات مختلف طی رقابت های عکاسی بر حسب معیارهای مختلف انتخاب میشه. تعداد نگاره‌های برگزیده خیلی بیشتر از ویکی‌پدیای فارسیه. --Doostdar (talk) 12:17, 26 May 2018 (UTC)

نگاره سال[edit]

مسابقه نگاره سال ۲۰۱۷ در حال برگزاری هست. کاربران علاقه‌مند میتونن در رای‌گیری شرکت کنند. --Doostdar (talk) 08:34, 13 June 2018 (UTC)

حذف فایل از ویکی انبار[edit]

سلام میخوام یک فایل رو به طور کامل از ویکی انبار حذف کنم. ولی هیج گزینه حذفی وجود ندا ره. من خودم صاحب اون فایل هستمHj2261 (talk) 13:37, 20 June 2018 (UTC)

@Hj2261: سلام. کدام فایل؟ 4nn1l2 (talk) 14:08, 20 June 2018 (UTC)
این فایل: File:Jahangir karami 1.jpg Hj2261 (talk) 15:54, 20 June 2018 (UTC)
بیش از یک هفته از زمان بارگذاری سپری شده است بنابراین مشمول حذف سریع به درخواست بارگذار نمی‌شود. اگر تصویر مشکل نقض حق نشر دارد (مثلاً تصویر را شخص دیگری جز خودتان گرفته است)، می‌توانید تصویر را نامزد حذف کنید تا اجتماع ویکی‌مدیا حداقل یک هفته فرصت داشته باشد دربارهٔ آن بحث و بررسی کند. 4nn1l2 (talk) 16:37, 20 June 2018 (UTC)

مشکل در فرمت عکس[edit]

سلام.

من لوگویی با فرمت png آپلود کردم اما پس از آپلود، برای عکس زمینه سفید (شبیه وضعیتی که در تصاویر jpg ایجاد میشه) تشکیل شده. میشه در این مورد راهنمایی کنید؟
— Preceding unsigned comment added by Mahdifattahi (talk • contribs)
سلام. احتمالاً مشکل از نرم‌افزار مدیاویکی است. یک باگ مرتبط اخیراً اینجا گزارش شده است: Phab:T1983704nn1l2 (talk) 02:56, 7 July 2018 (UTC)

Photo date[edit]

File:Museum of Anthropology Armenians 13.jpg

Could you please provide a date (estimate) for the main two photos to determine copyright status? - Alexis Jazz ping plz 03:09, 1 August 2018 (UTC)

@Alexis Jazz: Armenian rather than Persian, so you might get a better response if you write at the Armenian Village Pump. However, the right one seems to be a picture of Ardak Manoukian (1931–1999, arch-bishop of Iranian-Armenian Christians in Iran) visiting Pope (John Paul II?) The left one is tricky, but it appears to be as old as the right one, because all men are more or less at the same age (Men in black could be Ardak Manoukian). I would say both pictures have been taken outside of Iran and are still copyrighted. 4nn1l2 (talk) 08:57, 1 August 2018 (UTC)
@4nn1l2: Darn, I should have noticed. That was indeed the question, if they had been taken inside Iran their copyright would have expired after 30 years which was feasible. Probably won't be able to keep the picture as this doesn't seem to be the case. Thanks. - Alexis Jazz ping plz 14:23, 1 August 2018 (UTC)
Checkmark This section is resolved and can be archived. If you disagree, replace this template with your comment. - Alexis Jazz ping plz 14:23, 1 August 2018 (UTC)

درخواست کمک[edit]

من می خواهم عکس جلد کتابی که خود تولید کردم را بارگذاری کنم. یک بار بارگذاری کردم ولی مدیران حذف کردند. گفتند بدون منبعǃ منبعش خودم هستم راهنمایی کنید Daneshvapooyesh (talk) 19:57, 4 August 2018 (UTC)

درود. مگر شما ناشر کتاب هستید که اجازه انتشار داظته باشید؟ --Doostdar (talk) 17:18, 18 August 2018 (UTC)

بارگزاری به صورت منصفانه[edit]

سلام و عرض ادب , چگونه میتونم یک عکس به صورت منصفانه بارگزاری کنم؟ Parvin.golmakani (talk) 09:34, 7 August 2018 (UTC)

@Parvin.golmakani: درود کاربر گرامی. شما اجازه بارگزاری نگاره ها را به صورت منصفانه در ویکی‌انبار ندارید حتی به دلیل اینکه ایران مشمول قانون آزادی پانوراما نیست اجازه بارگزاری چنین تصاویری رو نیز ندارید. فقط نگاره هایی رو میتونید بارگزاری کنید که کپی‌رایت نداشته باشند یا کپی‌رایت شون به گونه ای باشه که اجازه انتشار به شما داده باشه. --Doostdar (talk) 17:16, 18 August 2018 (UTC)