Commons:Bar

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

wikifunctions:Wikifunctions:Project chat outreach:Wikimedia:Village pump

Shortcut
This project page in other languages:
Powyżej znajdują się linki do stron dyskusyjnych Commons w innych językach, natomiast w ramce po lewej znajdują się linki do stron Wikipedii w różnych językach.

Witamy


Strona ta przeznaczona jest dla polskich użytkowników Commons i ma służyć do dyskusji na temat tego projektu. Możesz tu zgłaszać wszelkie pomysły na temat rozwoju projektu, a także np. braki w tłumaczeniach.

Często zadawane pytania (FAQ):

  1. Wandalizm/zabezpieczenie grafiki - w sprawach wandalizmów, zabezpieczania grafik lub innych wymagających interwencji administratora, przejdź do Commons:Administrators' noticeboard i zostaw tam wiadomość. Można również wejść na kanał IRC #wikimedia-commons na freenode.net.
  2. Naruszenia prawa autorskiego - jeśli sądzisz, że któryś plik narusza prawa autorskie, nie pisz na tę listę, tylko na Commons:Deletion requests. Jeśli nie masz pewności co do stanu prawnego tego pliku, to najpierw poproś o wyjaśnienie na Commons talk:Licensing.
  3. Reguły - jeśli chcesz zapytać, dlaczego niewolny/niekomercyjny materiał nie jest dozwolony na Wikimedia Commons i chcesz zasugerować, że jego akceptacja byłaby dobra, to nie pisz tu. Szkoda twojego czasu. Jedna z podstawowych zasad Wikimedia Commons brzmi: „dozwolone są tylko wolne materiały.” Prosimy o przyjęcie tego samoograniczenia tak, jak zasady NPOV w Wikipedii.
  4. Czym jest Commons - jeśli masz pytanie dotyczące Commons i jego działania, to możesz zadać pytanie na Commons:Help desk.
  5. Inne często zadawane pytania...

Metadane autora i właściciela praw autorskich zniknęły z przesłanych przeze mnie plików

[edit]

Witam. Tak jak w tytule. Zrobiłem dzisiaj dwa zdjęcia, w aplikacji do edycji EXIF wpisałem swoje imię i nazwisko jako autora. Inne metadane usunąłem. Przesłałem te dwa pliki na komputer i potem na Wikipedia Commons. Przez chwilę było wszystko dobrze pokazane i napisane w sekcji metadane "Autor: moje imię i nazwisko" i "Właściciel praw autorskich: moje imię i nazwisko". Jednak po paru minutach wszedłem dla pewności, sprawdziłem plik na commons i w metadanych nie było w ogóle ani "Autor: moje imię i nazwisko", ani "Właściciel praw autorskich: moje imię i nazwisko". Metadane z moim imieniem i nazwiskiem, czyli imieniem i nazwiskiem autora zdjęć które tu przesłałem zniknęły. Dlaczego się tak stało i jak można to naprawić? Pozdrawiam. Runita (talk) 13:01, 7 June 2024 (UTC)[reply]

Ostateczny tekst Karty Ruchu Wikimedia jest juz dostępny na Meta

[edit]
Ten tekst jest dostępny w tłumaczeniach na dodatkowe języki w serwisie Meta-wiki. Please help translate to your language

Drogie i drodzy,

Ostateczny tekst Karty Ruchu Wikimedia jest juz dostępny na Meta w ponad 20 językach.

Czym hest Karta Ruchu Wikimedia?

Karta Ruchu Wikimedia to proponowany dokument określający role i odpowiedzialności wszystkich członków i podmiotów ruchu Wikimedia, w tym stworzenie nowego organu - Rady Globalnej - do zarządzania Ruchem.

Zapraszamy na "Imprezę Otwarcia" Karty Ruchu WIkimedia

Podczas $!"Imprezy otwarcia", która odbędzie się 20 czerwca 2024 w godzinach 14:00-15:00 UTC' ([swój czas lokalny]) będziemy świętować publikację ostatecznej wersji Karty Ruchu i przyblizymy jej treść. Zachecamy do dołączenia przed wzięciem udziału w głosowaniu.

Głosowanie nad ratyfikacją Karty Ruchu

Głosowanie w systemie SecurePoll rozpocznie się 25 czerwca 2024 o godzinie 00:01 UTC i potrwa do 9 lipca 2024, do godziny 23:59 UTC. Więcej o procesie głosowania, uprawnieniu do oddania głosu i innych kwestiach przeczytacie w Meta.

Jeśli macie pytania, zachecamy do ich zadawania na stronie dyskusji w Meta lub mailowo, na adres mcdc@wikimedia.org.

W imieniu MCDC,

RamzyM (WMF) 08:44, 11 June 2024 (UTC)[reply]