Commons:Obrázek dne

From Wikimedia Commons, the free media repository
(Redirected from Commons:Obrázek dne)
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:Picture of the day and the translation is 44% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Picture of the day and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.

Shortcut : COM:POTD

POTD logo
Obrázek dne
16. srpna 2022
Desierto de Lut, Irán, 2016-09-22, DD 71-86 HDR PAN.jpg
Panoramatický snímek zachycující úhel 180 stupňů během západu slunce v oblasti solné pouště Lút (Dasht-e Loot), česky "Nejprázdnější poušt" v íránských provinciích Kermán a Sístán a Balúčistán. Na tomto místě byla zjištěna doposud nejvyšší změřená teplota na planetě Zemi - 78,2 °C a od července 2016 je oblast součástí Světového dědictví UNESCO.
+/− [cs], +/− [en]

Toto jsou obrázky, které byly vybrány pro zobrazení na hlavní straně jako Obrázek dne. Tato stránka slouží jako jejich seznam, aby bylo možno přeložit jejich nadpisy do jiných jazyků.

Počínaje rokem 2007 jsou mezi Obrázky dne vybírány jen obrázky patřící mezi „Nejlepší“ nebo „Kvalitní“. (Nejlepší obrázky se volí z předložených návrhů.) Při výběru pokud možno hledejte mezi dosud nepoužitými nedávno zvolenými.

Aktuální Obrázek dne lze s popiskem vložit na libovolnou stránku pomocí šablony:
{{Potd|width=300|float=right|lang=en}}

Samotný obrázek je dostupný pomocí:
[[:File:{{Potd/{{CURRENTYEAR}}-{{CURRENTMONTH}}-{{CURRENTDAY2}}}}]]

Popisek získáte pomocí:
{{Potd/{{CURRENTYEAR}}-{{CURRENTMONTH}}-{{CURRENTDAY2}} (cs)}}

Write a description

You can write a description for a Picture of the day by using this function. Replace YYYY with the wanted year, MM with month, DD with day, and xx with your language code. Further information is given on the page that opens after you click on the button.


Archiv Obrázků dne

1


Změnit obrázek

2

Most přes Velký Belt při západu slunce v Dánsku.

Změnit obrázek
Čeština : Most přes Velký Belt při západu slunce v Dánsku.

3

„Kimonový les“ v noci - sbírka 600 kusů kimon obtočených kolem sloupů s LED osvětlením uvnitř v železmiční stanici Arashiyama v japonském městě Kjóto, projekt dekorace vyvinutý interiérovým designérem Yasumichim Moritou. „Kimonový les“ se skládá z kusů textilu barvených ve stylu Kyo-yuzen, potažených akrylovým vláknem a instalovaných kolem nádraží a železničních kolejí na 2 metry vysokých válcových sloupech .

Změnit obrázek
Čeština : „Kimonový les“ v noci - sbírka 600 kusů kimon obtočených kolem sloupů s LED osvětlením uvnitř v železmiční stanici Arashiyama v japonském městě Kjóto, projekt dekorace vyvinutý interiérovým designérem Yasumichim Moritou. „Kimonový les“ se skládá z kusů textilu barvených ve stylu Kyo-yuzen, potažených akrylovým vláknem a instalovaných kolem nádraží a železničních kolejí na 2 metry vysokých válcových sloupech .

4


Změnit obrázek

5

Kancelářská budova LBS v německém Münsteru

Změnit obrázek
Čeština : Kancelářská budova LBS v německém Münsteru

6


Změnit obrázek

7

Expresionistický plakát k výstavě umělců skupiny "Die Brücke" v Arnoldově galerii v Drážďanech od Ernsta Ludwiga Kirchnera z roku 1910.

Změnit obrázek
Čeština : Expresionistický plakát k výstavě umělců skupiny "Die Brücke" v Arnoldově galerii v Drážďanech od Ernsta Ludwiga Kirchnera z roku 1910.

8


Změnit obrázek

9


Změnit obrázek
English : Sent (German: Sins ) a place in the Swiss canton Graubünden Wooden door of the Reformierte Kirche Sent. (Detail).

10


Změnit obrázek

11

Plachetnice La Grace, replika z roku 2010, kotví u nábřeží "Quai Général Durand" během oslav Escale à Sète 2022.

Změnit obrázek
Čeština : Plachetnice La Grace, replika z roku 2010, kotví u nábřeží "Quai Général Durand" během oslav Escale à Sète 2022.

12

Pohled na německý zámek Marienburg v Dolním Sasku od jihovýchodu v podzimním podvečerním světle.

Změnit obrázek
Čeština : Pohled na německý zámek Marienburg v Dolním Sasku od jihovýchodu v podzimním podvečerním světle.

13

Brodivý pták vodouš žlutonohý (Tringa flavipes) shání potravu v přírodní rezervaci Jamaica Bay Wildlife Refuge na ostrově Long Island v americkém státě New York.

Změnit obrázek
Čeština : Brodivý pták vodouš žlutonohý (Tringa flavipes) shání potravu v přírodní rezervaci Jamaica Bay Wildlife Refuge na ostrově Long Island v americkém státě New York.

14


Změnit obrázek

15


Změnit obrázek

16

Panoramatický snímek zachycující úhel 180 stupňů během západu slunce v oblasti solné pouště Lút (Dasht-e Loot), česky "Nejprázdnější poušt" v íránských provinciích Kermán a Sístán a Balúčistán. Na tomto místě byla zjištěna doposud nejvyšší změřená teplota na planetě Zemi - 78,2 °C a od července 2016 je oblast součástí Světového dědictví UNESCO.

Změnit obrázek
Čeština : Panoramatický snímek zachycující úhel 180 stupňů během západu slunce v oblasti solné pouště Lút (Dasht-e Loot), česky "Nejprázdnější poušt" v íránských provinciích Kermán a Sístán a Balúčistán. Na tomto místě byla zjištěna doposud nejvyšší změřená teplota na planetě Zemi - 78,2 °C a od července 2016 je oblast součástí Světového dědictví UNESCO.

17

Švédský osobní automobil Volvo PV544 B18 z roku 1961.

Změnit obrázek
Čeština : Švédský osobní automobil Volvo PV544 B18 z roku 1961.

18

Perský koberec Ardabil Carpet, vyrobený v letech 1539-40 našeho letopočtu, je nejstarším kobercem na světě s potvzenou dobou vzniku.

Změnit obrázek
Čeština : Perský koberec Ardabil Carpet, vyrobený v letech 1539-40 našeho letopočtu, je nejstarším kobercem na světě s potvzenou dobou vzniku.

19


Změnit obrázek
English : Flower buds of a Hosta 'June'. Focus stack of 9 photos.

20


Změnit obrázek
English : Ehrenberg Castle in Bad Rappenau, Germany.

21


Změnit obrázek
English : A close-up image of the surface of a soap bubble. The image reveals "lipid islands" of soap floating on a very thin film of water. The film on which the soap floats is so thin that it does not interfere with the light hitting it, therefore allowing the light to pass through. This creates an appearance of a black abyss. Magnification x250.

22


Změnit obrázek
English : The Blue Mosque is a historic mosque in Tabriz, Iran. The mosque was constructed in 1465 upon the order of Jahan Shah, the ruler of Kara Koyunlu.

23


Změnit obrázek
English : Lower Manhattan, New York City, New York, USA, viewed from Governors Island. A fishing boat sits in the foreground, in New York Harbor. Prominent landmarks like One World Trade Center, 1 New York Plaza, and Battery Park are visible (see labels).

24


Změnit obrázek
English : Resurrection Church in Sloviansk, Ukraine. Today is the Independence Day of Ukraine.

25


Změnit obrázek
English : Dayr-e Gachin is one of the greatest caravansarais of Iran which is located in the center of Kavir National Park. It also called “Mother of Iranian Caravansarais”. Dayr-e Gachin is located in the Central District of Qom Province, Iran.

26


Změnit obrázek
English : White-fronted bee-eater (Merops bullockoides), Linyanti River, Namibia. Today is Heroes’ Day in Namibia. It commemorates the Namibian War of Independence which began on 26 August 1966 at Omugulugwombashe.

27


Změnit obrázek
English : A male rose-myrtle lappet moth (Trabala vishnou guttata) from Shoushan, Taiwan, demonstrating the characteristic resting wing posture of the lappet moth family.

28


Změnit obrázek
English : Purple Iris (Iris versicolor) in a garden in Bamberg, Germany.

29


Změnit obrázek
English : Maxima clam (Tridacna maxima), Temple, Sharm el-Sheikh, Egypt.

30


Změnit obrázek
English : Ceiling interior of the Ortaköy Mosque in Istanbul, Turkey

31


Změnit obrázek
English : A fire extinguisher on the wall in the hallway of the historical Mahlmühle (gristmill) from Weipertshofen in the Hohenlohe open-air museum at Wackershofen near Schwäbisch Hall, Germany.

Request an additional languageDemande d’ajout d’une langue

Next month

Previous month

Podívejte se také na