Commons:Obrázek dne

From Wikimedia Commons, the free media repository
(Redirected from Commons:Obrázek dne)
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:Picture of the day and the translation is 44% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Picture of the day and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.

Shortcut: COM:POTD

Obrázek dne
10. prosince 2023
Akcie na majitele v hodnotě 100 franků, vydaná roku 1919 společností Compagnie Universelle Cinématographique v Paříži. Graficky jsou výrazné divadelní masky na horním okraji, firemní logo a písmo typu ligatura.
+/− [cs], +/− [en]
POTD logo
POTD logo

Toto jsou obrázky, které byly vybrány pro zobrazení na hlavní straně jako Obrázek dne. Tato stránka slouží jako jejich seznam, aby bylo možno přeložit jejich nadpisy do jiných jazyků.

Počínaje rokem 2007 jsou mezi Obrázky dne vybírány jen obrázky patřící mezi „Nejlepší“ nebo „Kvalitní“. (Nejlepší obrázky se volí z předložených návrhů.) Při výběru pokud možno hledejte mezi dosud nepoužitými nedávno zvolenými.

Aktuální Obrázek dne lze s popiskem vložit na libovolnou stránku pomocí šablony:
{{Potd|width=300|float=right|lang=en}}

Samotný obrázek je dostupný pomocí:
[[:File:{{Potd/{{CURRENTYEAR}}-{{CURRENTMONTH}}-{{CURRENTDAY2}}}}]]

Popisek získáte pomocí:
{{Potd/{{CURRENTYEAR}}-{{CURRENTMONTH}}-{{CURRENTDAY2}} (cs)}}

Write a description

You can write a description for a Picture of the day by using this function. Replace YYYY with the wanted year, MM with month, DD with day, and xx with your language code. Further information is given on the page that opens after you click on the button.


Archiv Obrázků dne

1


Změnit obrázek

2

Venkovská cesta v zasněženém Německu.

Změnit obrázek
Čeština : Venkovská cesta v zasněženém Německu.

3

Cumulonimbus capillatus, mohutný a hustý oblak nad australským státem Nový Jižní Wales.

Změnit obrázek
Čeština : Cumulonimbus capillatus, mohutný a hustý oblak nad australským státem Nový Jižní Wales.

4

Panoramatický snímek interiéru Mezinárodního letiště Ezeiza (Ministro Pistarini International Airport) nedaleko hlavního města města Buenos Aires v Argentině.

Změnit obrázek
Čeština : Panoramatický snímek interiéru Mezinárodního letiště Ezeiza (Ministro Pistarini International Airport) nedaleko hlavního města města Buenos Aires v Argentině.

5

Vlaštovka neotropická (Stelgidopteryx ruficollis) v brazilské přírodní oblasti Pantanal, která je největší tropickou mokřadní plochou na světě, její velká většina je zaplavena vodou především během období dešťů

Změnit obrázek
Čeština : Vlaštovka neotropická (Stelgidopteryx ruficollis) v brazilské přírodní oblasti Pantanal, která je největší tropickou mokřadní plochou na světě, její velká většina je zaplavena vodou především během období dešťů

6

Tornádem poničený dům v americkém městě Virginia Beach ve státě Virginie z 30. dubna 2023. Škody na tomto domě podle rozšířené Fujitovy stupnice byly určeny na stupeň EF3, rychlost větru byla odhadnuta na 233 km/h.

Změnit obrázek
Čeština : Tornádem poničený dům v americkém městě Virginia Beach ve státě Virginie z 30. dubna 2023. Škody na tomto domě podle rozšířené Fujitovy stupnice byly určeny na stupeň EF3, rychlost větru byla odhadnuta na 233 km/h.

7

Digitálně vytořený obraz Alice in Wonderland (Alenka v říši divů) z roku 2010 autora Davida Revoye. Obraz vznikl na základě předlohy a literárního příběhu autora Lewise Carrolla a zobrazuje velké množství zde vystupujících postav.

Změnit obrázek
Čeština : Digitálně vytořený obraz Alice in Wonderland (Alenka v říši divů) z roku 2010 autora Davida Revoye. Obraz vznikl na základě předlohy a literárního příběhu autora Lewise Carrolla a zobrazuje velké množství zde vystupujících postav.

8

Hrázděný zámek v místě bývalého Zirkelmühle v durynské vesnici Mellenbach-Glasbach v Německu.

Změnit obrázek
Čeština : Hrázděný zámek v místě bývalého Zirkelmühle v durynské vesnici Mellenbach-Glasbach v Německu.

9

Detail mozaiky z přírodního kamene na chodníku pro pěší návštěvníky v botanické zahradě Het Verborgen Rijk van Ming v holandském Harenu.

Změnit obrázek
Čeština : Detail mozaiky z přírodního kamene na chodníku pro pěší návštěvníky v botanické zahradě Het Verborgen Rijk van Ming v holandském Harenu.

10

Akcie na majitele v hodnotě 100 franků, vydaná roku 1919 společností Compagnie Universelle Cinématographique v Paříži. Graficky jsou výrazné divadelní masky na horním okraji, firemní logo a písmo typu ligatura.

Změnit obrázek
Čeština : Akcie na majitele v hodnotě 100 franků, vydaná roku 1919 společností Compagnie Universelle Cinématographique v Paříži. Graficky jsou výrazné divadelní masky na horním okraji, firemní logo a písmo typu ligatura.

11

Velehora Ama Dablam s vrcholem v nadmořské výšce 6 812 m n m.ve východní části pohoří Himálaj v Nepálu při pohledu z nedalekého údolí..

Změnit obrázek
Čeština : Velehora Ama Dablam s vrcholem v nadmořské výšce 6 812 m n m.ve východní části pohoří Himálaj v Nepálu při pohledu z nedalekého údolí..

12


Změnit obrázek
English : Azadi Tower at night, Tehran, Iran

13


Změnit obrázek
English : Gas and dust condense, beginning the process of creating new stars in this image of Messier 8, also known as the Lagoon Nebula

14


Změnit obrázek
English : View of Peak of Arieiro, Site of Community Importance of Central Mountain Range, Madeira Island, Portugal.

15


Změnit obrázek
English : Violet sabrewing hummingbird (Campylopterus hemileucurus mellitus) male in flight in the Mount Totumas cloud forest, Panama. Violet Sabrewing was a character in Disney's DuckTales.

16


Změnit obrázek
English : Nature reserve “Westruper Heide” at the flowering of the heath, Haltern am See, North Rhine-Westphalia, Germany

17


Změnit obrázek
English : A husband and wife sit in front of their house in the city of Nubia. Nubia is characterized by its small houses of bright colors

18


Změnit obrázek
English : Indian peafowl (Pavo cristatus) in Ribeirão Preto, SP

19


Změnit obrázek
English : Winter in 'It Wikelslân. Location, Nationaal Park De Oude Venen in Friesland. Footpath between marshes and bog holes.

20


Změnit obrázek
English : Europe as seen from the International Space Station. Five years ago today, ISS Expedition 57 ended.

21


Změnit obrázek
English : Interior of the cupola of the St. Stephen's Basilica, Budapest, Hungary.

22


Změnit obrázek

23


Změnit obrázek
English : Christ and the Apostles on the facade of the Basilica of Montserrat abbey in commune of Monistrol de Montserrat, Catalonia, Spain

24


Změnit obrázek
English : A composition of four photos of a halogen floodlight far away as seen through heavy rain hammering on and pouring down a double-glazed window. Gåseberg, Lysekil Municipality, Sweden

25


Změnit obrázek
English : "When We All Believe", a chromolithograph by Rose O'Neill (1903).

26


Změnit obrázek
English : Three protestors at the 2020–2021 Indian farmers' protest, photographed 26 December 2020. The farmers began protesting three controversial farm laws in August 2020 and continued for more than a year until the December 2021 repeal of the laws.

27


Změnit obrázek
English : Third floor and antenna of the Eiffel Tower in Paris (France). The tower's designer, Gustave Eiffel, died on this day 100 years ago.

28


Změnit obrázek
English : A depiction of the Massacre of the Innocents from a triptych in St. Lorenz Church (Nuremberg, Germany). Today is the Feast of the Holy Innocents in much of Western Christianity

29


Změnit obrázek
English : Dulhadeo (Dulhadev) Temple, Khajuraho, India

30


Změnit obrázek
English : Carpet of yellow algae, Ras Muhammad National Park, Egypt

31


Změnit obrázek
English : SJ Norge Di 4 with day train 481 between Finneidfjord and Mo i Rana, Norway.

Request an additional languageDemande d’ajout d’une langue

Next month

Previous month

Podívejte se také na