Commons:Слика на годината/2009

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
POTY barnstar 1 2009.svg
POTY barnstar 1 2009.svg

Четврт годишен конкурс за Слика на годината на Ризницата

(Подготовки· (Преводи· (Разговори· Организациона комисија · (Проблеми / Помош)

Вовед и датуми · Гласање · I рунда: Галерии · II рунда: Финалисти · Резултати · Ponkan cd.png Преземи

Afrikaans · العربية · català · čeština · dansk · Deutsch · Ελληνικά · English · Esperanto · español · فارسی · français · हिन्दी · Հայերեն · hrvatski · Bahasa Indonesia · italiano · 日本語 · ქართული · 한국어 · македонски · Bahasa Melayu · Nederlands · polski · português · русский · српски / srpski · suomi · svenska · 中文(简体)‎ · 中文(繁體)‎ · help us translate this message:+/−

Четвртиот годишен конкурс за Слика на годината што ја избираат членовите на сите проекти на Викимедија од помеѓу Избраните слики во текот на годината.

Галериите ќе бидат подготвени тука.

Годинава со конкурсот раководи нова екипа. Се надеваме дека ќе го имате ова предвид ако ни се случи да направиме грешка.

За гласачите:


Подготовките за Слика на годината 2009 се одвиваат тука.