Template:File source/mk

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−
Знак на предупредување
Оваа податотека може да биде избришана.
Благодариме што ја подигнавте податотеката [[:{{{1}}}]]. Забележувам дека страницата на сликата засега не укажува автор на содржината, па затоа не е јасно кому му припаѓаат авторските права за неа. Доколку вие самите не сте авторот на податотекава, тогаш треба да докажете дека имаме право да ја користиме тука на Ризницата (видете ги ознаките за авторски права подолу). Ако вие не сте создавачот на податотеката, тогаш ќе морате да укажете и каде сте ја нашле, т.е. обично врска до страницата на семрежјето, како и условите на употреба на содржините од таа страница. Доколку оваа содржина е изведена од друго дело за кое важат авторски права, тогаш ќе треба исто така да го наведете името и лиценцата на авторот на изворниот оригинал.

Доколку податотеката нема ни ознака за авторски права, тогаш вие сте должни да поставите таква ознака. Доколку вие сте ја направиле сликата или аудио или видео снимката, тогаш можете да го употребите {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} за да ја издадете под мултилиценцата ГЛСД плус Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови (Attribution-ShareAlike) Сите верзии или пак {{Cc-zero}} за да ја пуштите во јавна сопственост. Погладајте ја страницата Commons:Ознаки за слики каде има целосна листа на ознаки за авторски права кои можете да ги употребите.

Имајте предвид дека сликите без извор и ознаки ќе бидат избришани една недела по нивното подигнување, како што е опишано во критериумите за брзо бришење. Доколку имате подигнато и други податотеки, проверете дали сте укажале извор и дали сте ставиле ознака за авторски права. Можете да ги пронајдете сите ваши подигнувања користејќи ја алатката „Галерија“. Ви благодариме.
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{File source}} instead.