ویکی‌انبار:شروع

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:First steps and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:First steps and have to be approved by a translation administrator.
Puzzly (RTL).svg
تهیهٔ تصویر برای ویکی‌مدیا
راهنمایی برای مشارکت در ویکی‌انبار

ویکی‌انبار چیست؟

ویکی‌مدیا کامانز یکی از بزرگترین انبارهای فایل‌های رسانه‌ای است که ده‌ها میلیون فایل دارد. ویکی‌مدیا کامانز با مشارکت هزاران داوطلب ساخته‌شده‌است و میزبان تصاویر، فیلم‌ها و فایل‌های صوتی آموزشی مورد استفاده در ویکی‌پدیا و دیگر پروژه‌های بنیاد ویکی‌مدیاست. تمامی آثار موجود در کامانز تحت «مجوز آزاد» منتشر شده‌اند. یعنی هرکسی با رعایت شرایط مجوزشان می‌تواند از آنها استفاده کرده و آنها را به اشتراک بگذارد. مجوزها معمولاً شما را به یادکرد خالق اثر و یا انتشار اثر بر طبق همان مجوز ملزم می‌کنند.
صفحهٔ اصلی ویکی‌انبار

چه لزومی به مشارکت در ویکی‌انبار وجود دارد؟

دنیایی را تصور کنید که در آن هر انسانی آزادانه به تمام دانش بشری دسترسی داشته‌باشد. مشارکت شما می‌تواند بخشی از آن باشد. زمانی که شما عکس‌هایتان را در ویکی‌مدیا کامانز به اشتراک می‌گذارید و آنها را به مقالات ویکی‌پدیا اضافه می‌کنید، هزاران (و شاید صدها هزار) نفر در سراسر جهان آن را می‌بینند. این تصاویر همچنین توسط بسیاری از سایت‌های آموزشی، رسانه‌های خبری، وبلاگ‌ها، هنرمندان، فیلم‌سازان، دانش‌آموزان، معلمان و ... استفاده می‌شوند.Puzzly puzzled.svg
آماده‌ی شروع در
ویکی‌انبار هستید؟
Shortcuts
This project page in other languages: