Commons:Krčma

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search


Shortcut : COM:FORUM

Táto projektová stránka v iných jazykoch:
Diskusie po anglicky (index)
Krčma
Vitajte v krčme

Táto krčma by mala slúžiť na predebatovanie úloh, technických otázok a pravidiel Wikimedia Commons.

Staršie diskusie sa nachádzajú v archíve.
Diskusie, v ktorých za posledných 14 dní nepribudli žiadne príspevky sa automaticky archivujú.

Berte, prosím, na vedomie:
 1. Pokiaľ sa chcete spýtať, že prečo na Wikimedia Commons nie je povolený ne-slobodný/komerčný materiál, musíme opäť a bez výnimky upozorniť na to, že tu je povolený len slobodný obsah Toto je v tomto projekte nemenná zásada.
 2. Vaše otázky sú už možno zodpovedané medzi často kladenými otázkami (po anglicky).
 3. Odpovede, ktoré tu dostanete nie sú v žiadnom prípade právne poradenstvo a odpovedajúci nenesie žiadnu zodpovednosť. Tunajšie odpovede nemôžu v žiadnom prípade nahradiť profesionálne právne poradenstvo.
S čím Vám tu nepomôžeme:
 1. Neklaďte tu prosím žiadne požiadavky na zmazanie. Na tento účel je najvhodnejšie tlačidlo Návrh na zmazanie/Nominate for deletion, ktorý sa nachádza na stránke, ktorú chcete zmazať vľavo medzi nástrojmi.
 2. Ak chcete diskutovať o grafikách/fotkách/mapách/videu/tónoch navštívte stránku Graphics village pump.
 3. Ak chcete požiadať o kvalitnejšie obrázky, fotky, mapy, vidá alebo zvuky obráťte sa na príslušnú dielňu v Commons:Graphic Lab.
 4. Ak chcete požiadať o obrázky, navštívte Commons:Požadované obrázky
 5. Ak chcete požiadať o preklad, navštívte Commons:Requests for translation
Centralized discussion
See also: Village pump/Proposals • Archive

Template: View • Discuss  • Edit • Watchchyba v preklade metadata fotografii[edit]

dobry den, chcel by som oznamit chybu v preklade ktoru som si momentalne vsimol (nevedel som najst ziadny kontakt tak snad ma vypocujete tu) jedna sa o preklad EXIF informacii u fotoaparatov, nahral som na wiki commons fotku, objavili sa metadata a je tam polozka "Ohnisková vzdialenosť šošoviek" ide o pravdepodobne chybny preklad slov "Lens focal length", kde Lens nie je sosovka, ale objektiv! cize by to malo byt "Ohnisková vzdialenosť objektívu"

Election Notice - Please translate[edit]

The 2008 Board election committee announces the 2008 election process. Wikimedians will have the opportunity to elect one candidate from the Wikimedia community to serve as a representative on the Board of Trustees. The successful candidate will serve a one-year term, ending in July 2009.

Candidates may nominate themselves for election between May 8 and May 22, and the voting will occur between 1 June and 21 June. For more information on the voting and candidate requirements, see <http://meta.wikimedia.org/wiki/Board_elections/2008>.

The voting system to be used in this election has not yet been confirmed, however voting will be by secret ballot, and confidentiality will be strictly maintained.

Votes will again be cast and counted on a server owned by an independent, neutral third party, Software in the Public Interest (SPI). SPI will hold cryptographic keys and be responsible for tallying the votes and providing final vote counts to the Election Committee. SPI provided excellent help during the 2007 elections.

Further information can be found at <http://meta.wikimedia.org/wiki/Board_elections/2008/en>. Questions may be directed to the Election Committee at <http://meta.wikimedia.org/wiki/Talk:Board_elections/2008/en>. If you are interested in translating official election pages into your own language, please see <http://meta.wikimedia.org/wiki/Board_elections/2008/Translation>.

For the election committee,
Philippe Beaudette

Call for image filter referendum[edit]

The Wikimedia Foundation, at the direction of the Board of Trustees, will be holding a vote to determine whether members of the community support the creation and usage of an opt-in personal image filter, which would allow readers to voluntarily screen particular types of images strictly for their own account.

Further details and educational materials will be available shortly. The referendum is scheduled for 12-27 August, 2011, and will be conducted on servers hosted by a neutral third party. Referendum details, officials, voting requirements, and supporting materials will be posted at Meta:Image filter referendum shortly.

Sorry for delivering you a message in English. Please help translate the pages on the referendum on Meta and join the translators mailing list.

For the coordinating committee,
Philippe (WMF)
Cbrown1023
Risker
Mardetanha
PeterSymonds
Robert Harris

Trademark discussion[edit]

Hi, apologies for posting this in English, but I wanted to alert your community to a discussion on Meta about potential changes to the Wikimedia Trademark Policy. Please translate this statement if you can. We hope that you will all participate in the discussion; we also welcome translations of the legal team’s statement into as many languages as possible and encourage you to voice your thoughts there. Please see the Trademark practices discussion (on Meta-Wiki) for more information. Thank you! --Mdennis (WMF) (talk)

Mapa[edit]

Dobrý deň, chcel som sa spýtať, ako sa dá označiť mestá, alebo miesta napríklad na tejto mape: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Europe_blank_laea_location_map.svg

Vopred ďakujem :)

Call for comments on draft trademark policy[edit]

Universal Language Selector will be enabled by default again on this wiki by 21 February 2014[edit]

On January 21 2014 the MediaWiki extension Universal Language Selector (ULS) was disabled on this wiki. A new preference was added for logged-in users to turn on ULS. This was done to prevent slow loading of pages due to ULS webfonts, a behaviour that had been observed by the Wikimedia Technical Operations team on some wikis.

We are now ready to enable ULS again. The temporary preference to enable ULS will be removed. A new checkbox has been added to the Language Panel to enable/disable font delivery. This will be unchecked by default for this wiki, but can be selected at any time by the users to enable webfonts. This is an interim solution while we improve the feature of webfonts delivery.

You can read the announcement and the development plan for more information. Apologies for writing this message only in English. Thank you. Runa

Changes to the default site typography coming soon[edit]

This week, the typography on Wikimedia sites will be updated for all readers and editors who use the default "Vector" skin. This change will involve new serif fonts for some headings, small tweaks to body content fonts, text size, text color, and spacing between elements. The schedule is:

 • April 1st: non-Wikipedia projects will see this change live
 • April 3rd: Wikipedias will see this change live

This change is very similar to the "Typography Update" Beta Feature that has been available on Wikimedia projects since November 2013. After several rounds of testing and with feedback from the community, this Beta Feature will be disabled and successful aspects enabled in the default site appearance. Users who are logged in may still choose to use another skin, or alter their personal CSS, if they prefer a different appearance. Local common CSS styles will also apply as normal, for issues with local styles and scripts that impact all users.

For more information:

-- Steven Walling (Product Manager) on behalf of the Wikimedia Foundation's User Experience Design team

Pojďme si promluvit o Vylepšeních desktopu[edit]

Annotated Wikipedia Vector interface (logged-out).png

Dobrý den!

Všimli jste si, že některé wiki mají jiné desktopové rozhraní? Jste zvědavi, co bude následovat? Možná máte otázky nebo nápady týkající se vzhledu nebo technických záležitostí?

Připojte se k online setkání s týmem, který pracuje na projektu Vylepšení desktopu! Bude se konat 12. října v 18:00 SEČ (16:00 UTC) na Zoomu. Bude trvat hodinu. Kliknutím se připojíte.

Program

 • Informace o aktuálním vývoji
 • Připnutá hlavička – prezentace ukázkové verze
 • Otázky a odpovědi, diskuse

Formát

Setkání se nebude zaznamenávat ani vysílat. Poznámky se budou pořizovat do souboru v Dokumentech Google. Prezentace (první dva body programu) bude přednesena v angličtině.

Můžeme vám odpovědět na otázky položené v angličtině, francouzštině, polštině a španělštině. Pokud chcete položit otázky předem, přidejte je na diskusní stránku nebo je pošlete na sgrabarczuk@wikimedia.org.

Toto setkání bude pořádat Olga Vasilevová (manažerka týmu).

Odkaz na pozvánku

Těšíme se, že se uvidíme! SGrabarczuk (WMF) (talk) 00:42, 5 October 2021 (UTC)[reply]

Hlasovanie členov do Návrhového výboru Charty hnutia je spustené[edit]

Dokopy sa v týchto voľbách uchádza 70 Wikimedianov z celého sveta o 7 miest.

Hlasovanie je spustené od 12. októbra do 24. októbra 2021 (hocikde na Zemi).

Výbor sa bude celkovo skladať z 15 členov: 7 členov volia online komunity, 6 členov vyberú súbežne pobočky Wikimedie, a 2 členovia budú menovaný Nadáciou Wikimedie. Do 1. novembra 2021 sa plánuje zostaviť výbor.

Buďte pri hlasovaní informovaní a zoznámte sa s každým kandidátom vo vami preferovanom jazyku: <https://meta.wikimedia.org/wiki/Special:MyLanguage/Movement_Charter/Drafting_Committee/Candidates>

Oboznámte sa o Návrhovom výbore: <https://meta.wikimedia.org/wiki/Special:MyLanguage/Movement_Charter/Drafting_Committee>

V týchto voľbách spúšťame pomocnú aplikáciu k hlasovaniu. Preklikajte sa cez tento nástroj a uvidíte, ktorý kandidát je vám najbližší! Pozrite si ju na <https://mcdc-election-compass.toolforge.org/>

Hlasujte na SecurePoll cez: <https://meta.wikimedia.org/wiki/Special:MyLanguage/Movement_Charter/Drafting_Committee/Elections>

V najlepšom,

Stratégia hnutia & Riadiaci tím, Nadácia Wikimedie MNadzikiewicz (WMF) (talk) 07:20, 13 October 2021 (UTC)[reply]

Zoznámte sa s novými členmi Návrhového výboru Charty hnutia[edit]

Voľby do Návrhového výboru Charty hnutia a výberový proces jeho členov je skončený.

Výbor bude zvolený čoskoro, aby zahájil svoju činnosť. Výbor môže vymenovať ďalších troch členov na rozšírenie rozmanitosti a zaplnenie medzier v odbornosti.

Pokiaľ máte záujem zapojiť sa do procesu tvorby Charty hnutia, sledujte aktualizácie na Mete a pridajte sa do skupiny na Telegrame.

S vďakou od Stratégie hnutia a Riadiaceho tímu

10:11, 3 November 2021 (UTC)

Průzkum přání komunity 2022[edit]

Community Wishlist Survey Lamp.svg

Začal Průzkum přání komunity 2022!

V tomto průzkumu se mohou komunity editorů dohodnout, na čem bude tým Community Tech pracovat během příštího roku. Neváhejte přidat svůj nápad nejpozději do 23. ledna, případně připomínkovat a vylepšit návrhy ostatních editorů.

Komunity budou o návrzích hlasovat od 28. ledna do 11. února.

Tým Community Tech se soustředí na nástroje pro zkušené editory projektů Wikimedia. Svůj návrh můžete sepsat v libovolném jazyce, my jej přeložíme. Děkujeme a těšíme se na vaše návrhy! SGrabarczuk (WMF) (talk) 20:09, 10 January 2022 (UTC)[reply]

Výzva na spätnú väzbu ohľadom volieb do Správnej rady je práve otvorená[edit]

Túto správu nájdete preloženú do ďalších jazykov na Meta-wiki.]]

Výzva na spätnú väzbu: Voľby do Správnej rady, je práve otvorená a zavrie sa 7. februára 2022.

K tejto Výzve na spätnú väzbu pristupujú tímy Stratégie a Riadenia hnutia inak. Tento prístup zapája komunitnú spätnú väzbu z 2021. Namiesto predkladania návrhov, Výzva je postavená okolo kľúčových otázok ohľadom Správnej rady. Úmyslom je inšpirovať kolektívne konverzácie a spoluprácu pri tvorbe návrhov okolo týchto kľúčových otázok.

Zapojte sa do konverzácie.

Želáme len to najlepšie,

Tím Stratégie a Riadenia hnutia MNadzikiewicz (WMF) (talk) 14:35, 13 January 2022 (UTC)[reply]

Otvorená žiadosť o CentralNotice pre kampaň pre 2%[edit]

Vo Wikimedii EO (bývalá "Esperanto a Slobodné Vedomosti") sa opäť účastníme kampane za 2% z daní. Požiadal som o CentralNotice (1, 2), ktorý by sa (ak bude schválený) mal zobrazovať aj na Commons v slovenčine. --KuboF Hromoslav (talk) 18:16, 16 January 2022 (UTC)[reply]

Obraťte se na tým Community Tech[edit]

Community Wishlist Survey Lamp.svg

Hello

My, tým pracující na Průzkumu přání komunity, bychom vás rádi pozvali na online setkání. Uskuteční se 19. januára (streda) ve 18:00 UTC na Zoomu a bude trvat hodinu. Připojte se kliknutím sem. Na tento externí systém se nevztahují Zásady ochrany osobních údajů WMF.

Agenda

 • Přineste koncepty svých návrhů a promluvte si s členem týmu Community Tech o svých dotazech, jak návrh vylepšit.

Formát

Setkání nebude nahráváno ani streamováno. Zápisky (bez uvedení autora) budou pořízeny a zveřejněny na Meta-Wiki.

Můžeme vám odpovědět na otázky položené v angličtině, francouzštině, polštině, španělštině a němčině. Pokud chcete položit otázky předem, přidejte je na diskusní stránku ankety Seznam přání komunity nebo pošlete na sgrabarczuk@wikimedia.org.

Tuto schůzku bude pořádat Natalia Rodriguez (vedoucí týmu Community Tech).

Odkaz na pozvánku

Těšíme se, že se uvidíme! SGrabarczuk (WMF) (talk) 01:47, 18 January 2022 (UTC)[reply]