Commons:Pierwsze kroki

From Wikimedia Commons, the free media repository
(Redirected from Commons:Pierwsze kroki)
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:First steps and the translation is 90% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:First steps and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.
Ilustrowanie Wikimediów
Przewodnik wnoszenia wkładu w Wikimedia Commons

Czym jest Wikimedia Commons?

Wikimedia Commons zawiera dziesiątki milionów plików i jest jednym z największych repozytoriów multimediów. Są tu utwory załadowane przez tysiące wolontariuszy, m.in. ilustracje edukacyjne, wideo i audio używane w Wikipedii i innych projektach non-profit Wikimedia Foundation.

Wszystkie utwory na Commons udostępniono na wolnych licencjach. To oznacza, że można z nich korzystać i udostępniać je każdemu, za darmo, z poszanowaniem jedynie zasad licencji – zwykle chodzi o oznaczenie autora i podtrzymanie licencji, aby wszyscy mogli ponownie wykorzystać te utwory.
Strona główna Wikimedia Commons

Po co wnosić wkład w Wikimedia Commons?

Wyobraź sobie świat, w którym każda osoba na naszej planecie ma dostęp do sumy ludzkiej wiedzy. Twój wkład jest częścią tej wiedzy. Kiedy udostępniasz swoje fotografie i inne utwory na Commons, i ilustrujesz nimi Wikipedię, twoją pracę widzą tysiące – nawet setki tysięcy – ludzi z całego świata. Pomagasz zbudować wspólną bazę, która ma nawet szerszą publiczność; multimedia z Commons są wykorzystywane przez serwisy edukacyjne, informacyjne, blogerów, artystów, filmowców, uczniów i studentów, nauczycieli i wielu innych.Gotowy do startu z
Wikimedia Commons?
Shortcuts
This project page in other languages: