Commons:Genel sorumluluk reddi

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:General disclaimer and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:General disclaimer and have to be approved by a translation administrator.

WIKIMEDIA COMMONS ORTAKLARI GEÇERLİK GARANTİSİ VERMEZ

Wikimedia Commons, Wikimedia Vakıf Inc. , N03000005323 numaralı Florida Dışişleri Bakanlığı, Şirketler Bölümünde barındırılmaktadır. Wikimedia Vakfı, Florida ABD federal devletinin yasası uyarınca bir vakıftır. Wikimedia Vakfı için hak ihlali iddiası bildirimi almak üzere Washington D.C.'deki ABD Telif Hakkı Bürosu ile belirlenmiş temsilcisinin adı ve adresi (27 Ekim 2005 itibariyle tescil edilmiştir):

Amanda Keton, Designated Agent
Wikimedia Foundation
c/o CT Corporation System
330 N Brand Blvd
Glendale, CA 91203-2336


Phone: +1 (415) 839-6885
Facsimile number: +1 (415) 882-0495
Email: legal@wikimedia.org

Sorularınız ve röportaj talepleriniz için gayri resmi düzeyde aktif Wikimedia Commons katılımcılarıyla iletişime geçebilirsiniz, bkz. Commons:Bize ulaşın.

Wikimedia Commons hakkında

Wikimedia Commons çevrimiçi bir açık içerikli medya deposudur, yani farklı medyalara ev sahipliği yapmak için ortak bir kaynak geliştiren birey ve grupların gönüllü birliğidir. Yapısı, İnternet bağlantısı ve World Wide Web tarayıcısı olan herkesin burada bulunan içeriği değiştirmesine izin verir. Bu nedenle, burada bulunan hiçbir şeyin size tam, doğru veya güvenilir bilgi sağlamak için gerekli uzmanlığa sahip profesyoneller tarafından mutlaka gözden geçirilmemesi gerektiğini unutmayın.

Bu, Wikimedia Commons da değerli ve doğru bilgi bulamayacağınız anlamına gelmez, ancak Wikimedia Commons hiçbir şekilde bilgilerin geçerliliğini garanti edemeyeceğini lütfen unutmayın. Son zamanlarda, görüşü öğrenmek istediğiniz belirli alandaki bilgi durumuna uymayan biri tarafından değiştirilmiş, tahrip edilmiş veya değiştirilmiş olabilir.

Sorumluluk

Yazarların, katkıda bulunanların, sponsorların, yöneticilerin, sistemlerin veya Wikimedia Commons ile herhangi bir şekilde bağlantılı olan hiçbir kimse, yanlış veya iftira niteliğindeki bilgilerin ortaya çıkmasından veya içinde yer alan bilgilerin kullanımından sorumlu olamaz. Bu web sayfalarından bağlanır.

Kullanım koşulları

Lütfen burada verilen bilgilerin serbestçe sağlandığını ve sizinle bu sitenin sahipleri veya kullanıcıları, barındırıldığı sunucuların sahipleri, birey arasında herhangi bir anlaşma veya sözleşme oluşturulmadığını anladığınızdan emin olun. Wikimedia Commons katkıda bulunanlar, herhangi bir proje yöneticisi, sistem yöneticisi veya bu proje ile herhangi bir şekilde bağlantılı olan herhangi bir kişi veya doğrudan kendilerine karşı taleplerinize tabi olan kardeş projeler. Bu siteden herhangi bir şeyi kopyalamanız için size sınırlı bir lisans verilir; Wikimedia Commons veya onun aracıları, üyeleri, organizatörleri veya diğer kullanıcıları hakkında herhangi bir sözleşme veya sözleşmeden doğan yükümlülük oluşturmaz veya ima etmez.

Wikimedia Commons'ta adı geçen, kullanılan veya belirtilen ticari markalar, hizmet markaları, kolektif markalar, tasarım hakları, kişilik hakları veya benzer haklar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Buradaki kullanımları, bunları belirtilen lisanslama şeması kapsamında bu Wikimedia Commons medyasının orijinal yazarları tarafından tasarlananlarla aynı veya benzer bir bilgi kullanımı dışında başka bir amaçla kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Aksi belirtilmedikçe Wikimedia Commons ve Wikimedia siteleri, bu tür hakların hiçbirine onaylanmamış veya bunlarla bağlantılı değildir ve bu nedenle Wikimedia Commons, başka bir şekilde korunan materyalleri kullanma hakkı veremez. Bu veya benzeri maddi olmayan mülkleri kullanımınız sizin sorumluluğunuzdadır.

Burada bulunan bilgilerin ülke yasalarına veya bu bilgileri görüntülediğiniz yerden yargı yetkisine aykırı olabileceğini lütfen unutmayın. Wikimedia Commons herhangi bir kanunun ihlalini teşvik etmez, ancak bu bilgi Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sunucularda saklandığından, sağlanan korumalara istinaden muhafaza edilmektedir. Birleşik Devletler Anayasası'nın İlk Değişiklik ve Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi Birleşmiş Milletler herkese sağlanan korumalara atıfta bulunuluyor.

Ülkenizdeki yasalar, serbest konuşma korumasını ABD yasaları veya BM Şartı'ndaki ilkeler kadar geniş olarak tanımayabilir ve bu nedenle Wikimedia Commons, bu tür yasaların olası ihlallerinden sorumlu olamaz. bu etki alanına bağlantı oluşturmanız veya burada bulunan bilgilerden herhangi birini kullanmanız gerekir.

Wikimedia Commons eşit şekilde gözden geçirilmez; okuyucular hataları düzeltebilir veya hatalı önerileri kaldırabilirler, bunun için yasal bir görevi yoktur ve bu nedenle burada görülen tüm bilgiler, herhangi bir amaca uygunluk veya herhangi bir kullanım için zımni bir garanti vermez.

Wikimedia Commons sonuçta herhangi bir zarar aranamaz, çeşitli açık kaynak çevrimiçi eğitim, kültürel ve bilgilendirici kaynaklar yaratmak için özgürce geliştirilen bireylerin gönüllü bir derneği olduğu içindir. Bu bilgi size minnettarca verilmektedir ve Wikimedia Commons aranızda hiçbir anlaşma veya anlayış yok Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım 3.0 Aktarılmamış Lisansı (CC-BY-SA) ve GNU Özgür Belgeleme Lisansı (veya dosyalara uygulanan diğer lisanslar); Wikimedia Commons da herhangi biri, Wikimedia Commons ya da ilişkili herhangi bir projesinde yayınlayabileceğiniz bilgileri değiştirir, düzenler, değiştirir ya da kaldırırsa sorumlu değildir.

Bu sayfayı okumak için zaman harcadığınız için teşekkür ederiz. Lütfen Wikimedia Commons'taki deneyiminizin keyfini çıkarın.