Commons:Köy çeşmesi

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search


Topluluk portali
Commons'a hoş geldiniz
Yardım masasıKöy çeşmesi
telif hakkıtekliflertechnical
Yöneticiler panosu
vandalizmkullanıcı sorunlarıengelleme ve koruma
Shortcut
COM:VP
This project page in other languages:
Köy çeşmesine hoş geldiniz

Bu sayfa Wikimedia Commons işlemleri, teknik konuları Wikimedia Commons politikalarının tartışılması amacıyla açılmıştır. Eski tartışmalar için Arşiv sayfasına bakabilirsiniz. Genellikle 3 gün içerisinde herhangi bir cevap bulmayan sorular arşivlenmiş olabilir.

Lütfen dikkat.


  1. Özgün olmayan/ticari materyallerin Wikimedia Commons'a yüklenmesi gerektiğini ve burası ile uyumlu olduğunu veya bunlara izin verilmesi gerektiğine dair soru veya sorunlarınız bulunuyorsa, lütfen asla burada böyle bir istekte bulunmayın ve yorum yapmayın. Bu yalnızca zaman kaybı olacaktır. Wikimedia Commons'un en basit ve temel ilkesi: "Yalnızca özgür içeriğe izin verilmesi ve bulundurulmasıdır." Bu tüm Vikipedi'lerde TBA uyarınca doğal ve temel bir kuraldır.
  2. Sıkça Sorulan Sorular bölümünü okudunuz mu?
  3. Bir dosyanın adının değiştirilmesi için isteklerinizi Dosya yeniden adlandırma bölümünden yapabilirsiniz.
  4. Unutmayınız, burada aldığınız veya alacağınız cevaplar için kimse sorumlu tutulamaz ve bu cevaplar hukuki bir yanıt değildir. Eğer yasal sorunlarınız varsa burada yardımcı olmaya çalışırız. Ancak yanıtlarımızın hukuki anlamda (örneğin bir avukat) gibi nitelikli yanıtlar olmayacağını unutmamalısınız.
  5. Lütfen bu sayfayı düzenli olarak kontrol ediniz. Sorunuzun yanıtı yine bu sayfada verilecektir. Özellikle bu sayfada yoğun spam mesaj almanıza neden olacak e-posta adresiniz gibi kişisel bilgilerinizi veya iletişim bilgilerinizi paylaşmayınız.

Bu sayfa kapsamına uymayan amaçlar aşağıda listelenmiştir, lütfen ilgili sayfasına yöneliniz


Arşivlerde arama


 
Centralized discussion
See also: Village pump/Proposals • Archive

Template: View • Discuss  • Edit • Watch
Village pump in Rzeszów, Poland [add]

Annual contest Wikipedia Pages Wanting Photos[edit]

Wikipedia Pages Wanting Photos (WPWP)

This is to invite you to join the Wikipedia Pages Wanting Photos (WPWP) campaign to help improve Wikipedia articles with photos and win prizes. The campaign starts today 1st July 2020 and closes 31st August 2020.

The campaign primarily aims at using images from Wikimedia Commons on Wikipedia articles that are lacking images. Participants will choose among Wikipedia pages without photo images, then add a suitable file from among the many thousands of photos in the Wikimedia Commons, especially those uploaded from thematic contests (Wiki Loves Africa, Wiki Loves Earth, Wiki Loves Folklore, etc.) over the years.

Please visit the campaign page to learn more about the WPWP Campaign.

With kind regards,

Thank you,

Deborah Schwartz Jacobs, Communities Liaison, On behalf of the Wikipedia Pages Wanting Photos Organizing Team - 08:24, 1 July 2020 (UTC)

feel free to translate this message to your local language when this helps your community

Feedback on movement names[edit]

Hello. Apologies if you are not reading this message in your native language. Please help translate to your language if necessary. Thank you!

There are a lot of conversations happening about the future of our movement names. We hope that you are part of these discussions and that your community is represented.

Since 16 June, the Foundation Brand Team has been running a survey in 7 languages about 3 naming options. There are also community members sharing concerns about renaming in a Community Open Letter.

Our goal in this call for feedback is to hear from across the community, so we encourage you to participate in the survey, the open letter, or both. The survey will go through 7 July in all timezones. Input from the survey and discussions will be analyzed and published on Meta-Wiki.

Thanks for thinking about the future of the movement, --The Brand Project team, 20:33, 2 July 2020 (UTC)

Note: The survey is conducted via a third-party service, which may subject it to additional terms. For more information on privacy and data-handling, see the survey privacy statement.