Commons:Ласкаво просимо
Що таке «Вікісховище»?
Вікісховище (довільний переклад з англійської мови «Wikimedia Commons») — сховище медіафайлів, що надає всім вільний доступ до освітнього медіаконтенту (зображень, аудіофайлів та відеороликів), що знаходяться в суспільному надбанні або публіковані під однією з вільних ліцензій. Проєкт використовується в якості єдиного централізованого сховища медіафайлів для різних проєктів Фонду Вікімедіа, але вам зовсім необов'язково бути учасником одного з цих проєктів для того, щоб використовувати збережені тут мультимедійні файли. Це сховище створено і підтримується не оплачуваними професіоналами, а добровольцями. Детальний опис цілей проєкту і його обмежень викладено на сторінці "Сфера проєкту".
Вікісховище використовує ту ж саму вікі-технологію, що й Вікіпедія, і сторінки проєкту точно так само вільно доступні для редагування. Завантажені на Вікісховище медіафайли (на відміну від завантажених в інші проєкти) можуть використовуватися у всіх проєктах Вікімедіа без необхідності завантажувати їх там окремо.
Відкрившись 7 вересня 2004 року, Вікісховище досягло 30 листопада 2006 й на цей момент містить 110 676 965 файлів. Більше інформації про Вікісховище можна отримати, прочитавши статтю в Вікіпедії про Вікісховище, а також відвідавши аналогічну сторінку у Мета-вікі.
На відміну від традиційних сховищ медіафайлів, Вікісховище знаходиться у вільному користуванні. Будь-кому дозволяється вільно копіювати, використовувати і змінювати будь-які файли Вікісховища за умови згадки джерела і авторів, а також за умови надання вами іншим особам копій або модифікацій вмісту Вікісховища на таких же умовах вільного користування. Безпосередньо база даних Вікісховища й тексти в ній ліцензуються під ліцензією Creative Commons Attribution Share-Alike. Умови ліцензування кожного медіафайлу можуть бути знайдені на сторінці з його описом. Більш детальну інформацію про умови використання вмісту Вікісховища можна знайти у статтях про використання вмісту Вікісховища поза проєктами Вікімедіа й Вікісховище:Перші кроки/Повторне використання.
Беріть участь
Найкращий внесок у справу поліпшення Вікісховища — такий, при якому ви робите те, що можете робити якнайкраще:
Вкладайте власну роботу
Якщо Ви хороший фотограф — без вагань поповнюйте Вікісховище своїми кращими зображеннями, якщо ви хороший графічний дизайнер — подивіться, в яких схемах і анімаціях існує необхідність, якщо ви хороший музикант або артист кіно/театру — сміливо оприлюднуйте тут записи, що знаходяться у вільному користуванні.
Вкладайте власні вміння
Однак не обов'язково тільки завантажувати власні файли. Є багато інших дуже важливих робіт, які ви можете виконати:
- Переклад текстів довідкової інформації[en] з англійської мови на інші.
- Покращення зображень.
- Атрибуція невстановлених об'єктів.
- Допомога своїми юридичними знаннями в області проблем авторського права та запитів на видалення.
Вкладайте власний час
Вам навіть не обов'язково бути художником або вміти добре писати тексти довідкової інформації. Якщо вам подобається перетворювати хаос в порядок, то нам дуже стане в нагоді ваша допомога!
- Кожного разу, коли бачите файл з неповними відомостями про ліцензію або джерело, ставте позначку (тег):
{{subst:nsd}}
- Дайте категорію сторінкам без категорій.
- Move files into relevant subcategories
- Медіаресурси, що перебувають у вільному користуванні, чекають на завантаження до нашого проєкту.
- Пропонуйте або голосуйте за кандидатів у вибрані зображення (потрібна реєстрація).
- Find and revert vandalism
Tour
Реєструйтеся
Щоб мати можливість завантажувати файли на Вікісховище, необхідно зареєструватися. Це можна зробити, перейшовши по посиланню "Увійти/Створити обліковий запис" в правому верхньому кутку та ввівши ім'я користувача, яке буде використовуватися при всіх Ваших завантаженнях та редагуваннях зображень і текстів. Однак якщо Ви прагнете лише редагувати статті, реєстрація не є необхідною (хоча рекомендована). Якщо ви використовуєте єдиний обліковий запис, то ви вже зареєстровані на Вікісховищі.
Перші кроки
Щоб навчитися користуватися Вікісховищем, радимо прочитати довідку, {{pg|Commons:FAQ|відповіді на актуальні питання]] та керівництво для початківців. Там пояснюється, як налаштувати інтерфейс (наприклад, встановити необхідну мову), як завантажувати файли, а також наведені основи наших правил ліцензування.
Якщо у Вас залишилися питання, задайте їх у Кнайпі або в IRC-канале #wikimedia-commons webchat. Вам не будуть потрібні технічні здібності для участі в цьому проєкті. Вносьте свої правки сміливо, маючи на увазі лише добрі наміри в діях інших учасників. Технологія «Вікі» й справді легка у використанні! Відвідайте Портал спільноти, щоб дізнатися більше про роботу спільноти учасників проєкту.
Файли на Вікісховищі організовані в категорії та галереї. Огляд основних категорій наведено на головній сторінці.
Put Babel boxes on your user page so others know what languages you can speak and indicate your graphic abilities. All your uploads are stored in your personal gallery. Please sign your name on Talk pages by typing ~~~~. If you're copying files from another project, be sure to use the FileImporter.
Додаткові сервіси та програми
Для того, щоб завантажити велику кількість зображень одразу, буде корисна програма Commonist. Якщо вас цікавить інформація про інструменти для перегляду або редагування вмісту Вікісховища, то радимо звернутися до сторінки з описом програмного забезпечення.
Ми сподіваємося, що вам тут сподобається і участь в проєкті принесе вам задоволення!